MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının öğrenci alım faaliyetlerine yönelik yeni bir düzenleme yapıldı. ÖSYM ile Milli Savunma Bakanlığı arasında bir protokol imzalanana protokolle Harp Okullarında ve Astsubay Meslek Yüksekokullarında eğitim ve öğretime zamanında başlayabilmek amacıyla 18 Mart 2018 tarihinde, 81 il merkezinde Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yapıldı.

 

40 Türkçe

40 Matematik

20 Fen Bilimleri

20 Sosyal Bilimler sorusu olmak üzere 120 sorunun sorulduğu sınavda adaylara 135 dakika süre verildi.

 

 

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Puanı Nasıl Hesaplanacak

 

 

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonrasında , adaylar fiziki değerlendirme , fiziki yeterlilik testi ve mülakat sınavlarından oluşan ikinci aşama sınavına çağırılacak. Aday Belirleme Sınavı , ikinci aşama için çağrılacak adayları belirlemek için yapılacak.

 

 

İkinci aşamada başarılı olan ve olumlu sağlık raporu alan adayların , fiziki yeterlilik testi ve mülakattan aldıkları puanlar ile üniversite sınavı puanları dikkate alınarak , aday değerlendirme puanının tespit edilecek ve buna göre asil – yedek listeler belirlenecek.

 

 

MSÜ puanlarının hesaplanabilmesi için adayların Temel Matematik ve Türkçe testinden en az 0,5 veya daha fazla net yapmış olmaları gerekiyor.

 

 

MSÜ  Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı SONUÇLARI 12 NİSANDA AÇIKLANACAK

 

 

 

 

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Başvuruları-Şartları

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.