Elektronik Yabancı Dil Sınavı e-YDS Konuları ve Soru Dağılımları

Merhaba , bu yazımızda ÖSYM tarafından yapılan Elektronik Yabancı Dil Sınavı ( e YDS ) konuları ve soru dağılımlarını bulabilirsiniz. e-YDS , Ankara, İstanbul ve İzmir’de ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Merkezi) yapılmaktadır. Sınav 80 sorudur ve adaylara 180 dakika süre verilmektedir.

Sınavda sözcük bilgisi, dil bilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama soruları bulunmaktadır. İngilizce sınavlarında kullanılan kaynaklar ABD, İngiltere ve Kanada gibi İngilizce konuşulan ülkelere aittir. Bu sınavlarda İngiliz İngilizcesine ait dil alışkanlıkları izlenmekle birlikte Amerikan İngilizcesi kullanımının daha yaygın olduğu durumlarda adaylara bir dezavantaj oluşturmaması için yaygın olan kullanım tercih edilmektedir.

2021 e-YDS KONULARI

 

Tenses

Modals

Passive Voice

Conditionals / If – Wish Clauses

Quantifiers – Prounouns

Adjectives – Adverbs

Relative Clause (Adjective Clause)

Noun Clause

Gerunds – Infinitives / Causatives

Adverbial Clauses / Conjunctions / Transitions / Inversion

Preposition

Vocabulary

Cloze Test

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.