YKS’de Alternatif Burs Kazanma Yolları

Vakıf Üniversitelerinden YKS sonucu burs kazanabileceğiniz gibi bazı vakıf üniversitelerinin burs programları ile de burs kazanabilirsiniz. 

 

 

Ayrıca bazı vakıf üniversiteleri de ilk 3 – ilk 5 tercihe yazma gibi şartlarla burs verebilmektedir. Tercih döneminde duyurusu yapılıyor.

 

 

Bahçeşehir Üniversitesi – ApplyBAU

 

 

Bahçeşehir Üniversitesinin 5 yıldır uyguladığı program olan ApplyBAU ile üniversite adaylarının puanına-başarı sıralamasına-not ortalamasına bakmaksızın sadece tercih edeceği bölüme burssuz şekilde yerleşme şartıyla burs imkanı sağlanıyor. 

 

 

 

ApplyBAU, 2013 yılından itibaren Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversite kabul modelidir.Burada önemli olan sınav başarısı değil öğrencinin kişisel becerileri,ilgi alanları ve yeteneklerdir. Adaylar, ÖSYS ile bir üniversiteye yerleştirilmeden önce ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden kabul talebinde bulunurlar.

 

ApplyBAU 2018 Başvuruları Başladı

 

ApplyBAU Nedir ? Nasıl Başvuru Yapılır ?

 

 

 

Koç Üniversitesi – Anadolu Bursiyerleri 

 

 

Koç Üniversitesi , 7 Yıldır Anadolu Bursiyerleri programı ile belli başarı sıralaması şartını sağlayan üniversite adaylarına burs imkanı sağlıyor. 

 

 

 

İlk yılında 14 öğrenciye destek verilerek başlayan program bugün 376 öğrenciye ulaşmış durumda. Geçtiğimiz yıl Anadolu Bursiyerleri Programına 3500’ü aşkın üniversite adayı başvurdu. 87 öğrenci kabul edildi. 

 

Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı Başvuruları

 

 

 

 

İstinye Üniversitesi – İSÜPASS

 

İstinye Üniversitesi bu yıl ilk kez İSÜPASS programını uygulayarak üniversite adaylarına burs imkanı sağlayacak.

 

 

 

 

İSÜPASS, İstinye Üniversite’sinin yeni burs modelidir. Üniversite adayları akademik başarılarının haricinde geçmiş başarıları, tecrübeleri, projeleri, gelecekte yapmayı hedefledikleri ve ilgi alanları doğrultusunda İSÜPASS bursunu kazanabilirler.

 

 

 

 

İSÜPASS Nedir ? Nasıl Başvuru Yapılır ?

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu