KPSS

KPSS Önlisansta 1 Net Barajı Uygulanacak

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı, Dikey Geçiş Sınavı’nda uygulanan 0.5 Net barajının benzeri bu sefer KPSS Ortaöğretimde uygulanacak.

 

2016 yılı KPSS Önlisansta adayların puanlarının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az bir soruyu doğru ya da yanlış işaretlemesi gerekiyordu.

 

KPSS Ortaöğretimde 1 Net Barajı Uygulanacak

 

2016 KPSS Önlisans Başvuru Kılavuzundaki Metin : Bir testte, doğru ya da yanlış hiçbir cevabı bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az bir soruyu doğru ya da yanlış işaretlemesi gerekir.

 

 

KPSS Önlisans 2018’de 1 Net barajı uygulanacak. Adayların KPSS puanının hesaplanabilmesi için  Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin ikisinden de en az 1 net yapması gerekecek.

 

 

2018 KPSS Önlisans Başvuru Kılavuzundaki Metin : Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı (1 net) olması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz

www.unikampus.net

 

Close