KPSS Ortaöğretimde 1 Net Barajı Uygulanacak

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda uygulanan 0.5 Net barajının benzeri bu sefer KPSS Ortaöğretimde uygulanacak.

 

2016 yılı KPSS Ortaöğretimde adayların puanlarının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az bir soruyu doğru ya da yanlış işaretlemesi gerekiyordu.

 

2016 KPSS Ortaöğretim Başvuru Kılavuzundaki Metin : Bir testte, doğru ya da yanlış hiçbir cevabı bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az bir soruyu doğru ya da yanlış işaretlemesi gerekir.

 

 

KPSS Ortaöğretim 2018’de 1 Net barajı uygulanacak. Adayların KPSS puanının hesaplanabilmesi için  Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin ikisinden de en az 1 net yapması gerekecek.

 

 

2018 KPSS Ortaöğretim Başvuru Kılavuzundaki Metin : Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı (1 net) olması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu