Yücel Kültür Vakfı Üstün Yetenek ve Başarı Bursu

Üstün Yetenek ve Başarı Bursları 28 yaşına kadar her katılımcıya açıktır. Bu burs tipi ferdi bir burs olup kültür, sanat, spor alanlarında başarılı ve imkanı kısıtlı gençlerin yürüttüğü çalışma ya da projelere yapılan tek seferlik maddi destektir. Yönetim Kurulu başvuru yapan kişinin talep ettiği destek miktarının tamamını, bir kısmını, talep edilenden fazlasını karşılama veya sağlanan desteğin süresini uzatma takdir hakkına sahiptir.

Destek isteyen kişinin sanat veya spor alanında katılmak istediği bir program, yarışma, bastırmak istediği bir kitap, açmak istediği bir sergi gibi her türlü faaliyeti üstün yetenek kapsamında desteklenebilir. Üstün Başarı Bursu’nun birincil kriteri destek istenilen çalışma veya projenin özgün olması ve başvuru yapan kişinin üstün başarılı olmasıdır.

 

 

Kimler Bursiyer Olabilir? Nasıl Başvurulur?

Üstün Başarı Bursu’na başvuru için herhangi bir başvuru tarihi yoktur. Kişi dilediği zaman başvurusunu yapabilir.

Başvuru önce burs komitesince incelenir, ardından uygun görülürse burs başvurusu başvuruyu takip eden ilk Yönetim Kurulu toplantısında görüşülür.

Başvuru için öğrenci olma şartı aranmaz, yalnızca başvuru yapan kişinin 28 yaşını geçmemiş olması gerekir.

Başvuru yapmak isteyen kişi başvurma nedenini, başarısını ve talebini içeren bir dilekçe kaleme almalıdır. Dilekçesine üstün başarılı olduğunu gösteren ödül, sertifika, madalya, transkript, referans mektubu, video, portfolyo, akademik eserler  gibi mataryalleri de eklemelidir. Ayrıca destek istenen faaliyetin ayrıntılı açıklaması da başvuru belgesine eklenmelidir.

Başvurular www.bursverenler.org web sitesi üzerinden online olarak kabul edilir.

 

 

Bursa Hak Kazanan Kişinin Sorumlulukları Nelerdir ?

Bursiyer destek aldığı proje için öngördüğü takvime uymalı ve verilen desteği taahhüt ettiği zaman aralığında kullanmalıdır.

Vakfımızdan destek alan kişiler aynı zamanda çalışma alanları konusunda gençlere örnek olmayı, onlara yardım etmeyi, deneyimlerini paylaşmayı manevi bir yükümlülük olarak kabul ederler.

 

 

Detaylı Bilgi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu