YÖK Başkanından YKS mesajı

Bu haftasonu yapılacak YKS öncesi YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç , üniversite adaylarına başarılar diledi. 

 

Sevgili öğrencilerimiz ,

Yükseköğretim Kurulu Başkanı olarak , geleceğinizi şekillendirecek olan YKS’de hepinize içtenlikle başarılar diliyorum.

2023 yılı için büyük,ciddi ve önemli gelişme hedeflerini önüne koymuş olan ülkemizin bu hedeflerini gerçekleştirmesi tam da sizin kuşağınıza denk gelecek. Üniversitelerimizde göreceğiniz eğitim ve üniversite hayatınız , öğreneceğiniz bilginin yanı sıra , sizleri daha kültürlü , daha araştırmacı , üretken , donanımlı , ülkesini , milletini ve insani değerleri her şeyin üstünde tutan nesiller olarak yetiştirecektir.

Yıllardır emek vererek çalıştığınız bu sınav , biraz da sakinlik , kendine güven ve bedenen sağlıklı olmayı gerektiriyor . Başarılı bir sınav için bu üç noktaya da özen göstermenizi isterim. Ama bütün bir hayatı göz önüne getirdiğinizde , hayat başarısının sadece , gireceğiniz bu sınava bağlı olmadığını da unutmayınız. Başarı , çok çalışmak kadar , olumlu düşünceler , azim ve sabır da ister. Bu süreçte sizlere büyük emekler ve destekler veren değerli aileniz , eminim bütün bu duyguları benimle paylaşmaktadırlar.

Eğitim almayı hedeflediğiniz meslekleri ve alanları belirlerken her mesleğin kendi başına bir değer olduğunu ve fırsat barındırdığını unutmayalım . Yeter ki siz başarıyı ve çalışmayı o meslekten esirgemeyin.

Bu duygularla sizleri ve değerli ailelerinizi sevgiyle selamlıyorum. Sınava girecek tüm adaylarımıza başarılar diliyorum.

Prof Dr. M.A. Yekta Saraç

YÖK Başkanı

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu