YÖK Atlas Nedir?

YÖK’ün üniversite giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için hazırlamış olduğu rehberlik sitesi denilebilir kısaca. İlk kez 2015 yılı verileriyle devreye giren sistem her geçen gün daha hızlı büyüyor.

 

 

2017 ÖSYS verileri ile Lisans – Önlisans  Tercih sihirbazları güncellendi  YÖK ATLAS

 

 

Burak Kılanç hocamız ve YÖK Atlas ekibine emekleri için teşekkür ederiz…

 

 

 

 

YÖK Atlası diğer tercih robotlarından farklı kılan bilgilerin güncel ve en güvenilir şekilde sunması.

 

 

YÖK Atlas ile hayalinizdeki bölüme geçen sene giren adayların yaptıkları netlere ulaşabilir , kıyaslama yapabilirsiniz.

 

YÖK Atlas 4 adet sihirbaz içeriyor. Şimdi onları inceleyelim.

 

 

 

Lisans Tercih Sihirbazı

 

Son 3 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı sunuyor.

 

 

Önlisans Tercih Sihirbazı

 

Sınavsız geçiş ve YGS kontenjanları , taban puan, başarı sırası ve yerleşme öncelikleri, yıllara göre dolan ve dolmayan programlar.İlk kez öğrenci alacak yeni programları sunuyor.

 

 

Mezun Başarı Atlası

 

İstediğiniz bölümün mezunlarının KPSS-1, KPSS-2, KPSS-3, TUS-1, TUS-2, TUS-KP, AP-AYB sınav başarılarını değerlendirebilirsiniz. Tercih yapmadan önce mutlaka incelenmesi gereken bölüm olduğunu düşünüyorum.

 

 

YGS-LYS Net Sihirbazı

 

Üniversite adaylarının en çok merak ettikleri konulardan biri, hedefledikleri bölüme girebilmek için hangi testte kaç net yapmaları gerektiğidir.

YGS-LYS Net Sihirbazı ile bu sorular en güvenilir şekilde yanıt buluyor.

2017 ÖSYS’de Merkezi Yerleştirme ile öğrenci alan lisans – önlisans programlarına yerleşenlerin YGS/LYS testlerinde yaptıkları Net Ortalamaları burada yer almaktadır. Bilgiler, ÖSYM verilerinin derlenerek işlenmesi sonucu oluşturulmuştur.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.