YKS

YKS ( TYT-AYT ) 2019 Öğrenim Durumu ve Kodu İşaretlemesi

Bu yıl 2. kez uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( YKS ) başvuruları yarın başlayacak. 6 Mart tarihine kadar sürecek olan başvurularla ilgili detaylar ÖSYM’nin başvuru kılavuzunu yayımlamasıyla belli oldu.

 

Bu alana, aşağıda yer alan seçeneklerden uygun olan koduyla birlikte yazılacaktır. Adaylar bu bilgilerini, başvuru süresi içinde veya 21-22 Mart 2019 tarihleri arasında (22 Mart 2019 saat 23.59’a kadar) ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) kendileri güncelleyebileceklerdir. Bu süre bittikten sonra değişiklik yapılamayacaktır. Merkezimize gönderilen değişiklik/düzeltme talepleri ile ilgili olarak Merkezimizce işlem yapılmayacaktır.

 

12. Sınıf Öğrencileri > 1 Numaralı Kodu

Mezun Öğrenciler > 4 Numaralı Kodu

Geçen sene yerleşip kayıt olmayan Mezun Öğrenciler > 5 Numaralı Kodu

Üniversite Öğrencileri > 6 Numaralı Kodu

Üniversite Mezunları > 7 Numaralı Kodu

Üniversiteden kaydı silinenler > 8 Numaralı kodu işaretlemesi gerekiyor.

 

2018-2019 ÖĞRETİM YILINDA BİR ORTAÖĞRETİM KURUMUNDAN

MEZUN OLABİLECEK DURUMDA OLANLAR

KODU
Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım.1
Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında beklemeliyim.2
MEZUN DURUMDA OLANLARKODU
Bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten sonra herhangi bir yükseköğretim programına yerleştirilmedim.4
Bir yükseköğretim programına ÖSYM’ce yerleştirildim fakat kayıt olmadım.5
Bir yükseköğretim programına kayıtlıyım.6
Bir yükseköğretim programını bitirdim.7
Yükseköğretimden kaydım silindi.8

İlgili Makaleler

15 Yorum

  1. Ben 2017 senesinde bir üniversite kazandım okula gittikten sonra kaydımı sildirdim . 2018 de sınava girdiğimde kırık obp ile sınava girdim ve 2018 yılında herhangi bir üniversiteye kayıt yaptırmadım . Şimdi bu sene sınava tekrar gireceğim yukarılardan hangisini seçmeliyim ?

      1. Bu seneği seçtiğim taktirde kırık obp uygulanmaz değil mi ? Birde bu işaretlemeler sadece sınav sonrası istatikler için diyorlar bu doğru mudur?

  2. Bu 3.senem.İlk girdiğimde bi üniversiteye yerleştim.Ama kayıt olmadım. kayıt olmayınca bidaha girdim geçensene.O zamanda puanım kırıldı hiç kazanamadım.Şimdi yine giricem.Öğrenim durumuma neyi işaretliyeceğim?

  3. Merhaba, ben 2017 senesinde mezun oldum ancak diplomamı okuldan almadım. Sistemde mezun görünmüyorum nedense. Okuyor olarak görünüyor. İşaretlerken de 4 numara yerine 2 numarayı işaretliyor. Tek sebebi diplomamı teslim almamam mı? Öyle ise yarın alırım ve başvuru yaparım.

  4. ben 2 yıllık programdan geçen sene mezun oldum aynı zamanda yks ye girdim ve bir lisans bölüme yerleştirildim pamukkale üniversitesinde ve kayıt yaptırdım ama gidemedim donduramadım da ders kaydı yapmasamda şuan okuyor gözüküyorum. Bu yıl ki yks de tekrar lisans bölüm için tyt 2018 puanımı kullanabilir miyim sınavına girmeden? 2018 tyt puanı mı kullanmak istiyorumu işaretlemeli miyim bilemedim..

  5. Ben geçen sene yerleştirildim fakat kaydolmadım 5 i işaretledim iki oturumuda şeçtim ve ücreti odedim bu durumda geçen seneki tyt tem daha yüksek olursa o puan kullanılacak degil mi ?

  6. Bilgisayar mühendisliği mezunuyum. Açık öğretimden de uluslararası ilişkiler okuyorum şuan. Hangi durum kodunu işaretlemem gerekiyor? Mezun mu? Yğkseköğretime kayıtlıyı mı? Acil yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.
Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.
İyi Çalışmalar Dileriz
unikampus.net

Close