YKS Sınav Giriş Yerleri / Belgesi Açıklandı

30 Haziran 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT),1 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina/salonları açıklandı.

 

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile bakabilecekler.

 

ÖSYM , TYT – AYT için adayları aynı okullara yerleştirmiş.

 


DİKKAT!

2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

2018-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

 

 

Görüntüle / Yazdır a basıyoruz.

 

Okudum , Anladım a basıyoruz.

 

Sonrasında açılacak PDF’yi kaydedip yazdırmamız gerekiyor. Siyah / Renkli fark etmeksizin fotoğraf belli olacak şekilde çıktı almanız gerekiyor. 

 

 

 

Sınava giriş belgelerinde bulunan ve sınava girilecek binanın konum bilgilerinin gömülü olduğu QR kod ile adaylar sınava girecekleri okulu daha kolay bulabilecek. Telefonunuza yükleyeceğiniz QR Kodu okuma programıyla okulunuzun nerede olduğunu bulabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu