Üni Sınav

YKS Günü Ulaşımın Ücretsiz Olacağı Şehirler

Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( YKS ) , 30 Haziran – 1 Temmuzda yapılacak. Belediyeler sınava girecek öğrenciler ve görevliler için toplu ulaşımı ücretsiz yapan kararları almaya başladı.

 

 

1 ) İstanbul Büyükşehir Belediyesi 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, toplantıda aldığı bir başka kararla; 30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılacak öğrenci ve görevlilerin de toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasını da onayladı. AK Parti ve CHP guruplarının ortak teklifiyle alınan karar, meclis üyelerinin oy birliğiyle onaylandı.

YKS’ye girecek öğrenciler ile görevlilerin sınav yerlerine rahat ulaşımını sağlamak amacıyla alınan karar ile öğrenciler sınava giriş belgelerini, görevliler görevli belgelerini ibraz ederek toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek. Ücretsiz taşıma, sınav günlerinde İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil olan bütün toplu taşıma araçlarında geçerli olacak.

 

 

2 ) Ankara

3 ) Bursa

4 ) Şanlıurfa

5 ) Adana 

6 ) Diyarbakır

7 ) Kayseri

8 ) Malatya 

9 ) Sakarya 

 

 

İzmir’de ulaşım ücretli olacak ancak ek seferler koyuldu

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz

www.unikampus.net

 

Close