Yaşar Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Yaşar Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Yaşar Üniversitesi’nde öğretim ücretlidir. 2020-2021 Akademik yılında öğrenim ücreti; Hazırlık sınıfı için 48.000.-TL, tüm fakülteler için 48.000.-TL, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu programları için 46.000.-TL, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü için 48.000.-TL, Meslek Yüksek Okulu programları için 22.250.-TL, Adalet Meslek Yüksekokulu için 23.750.-TL’dir. Ücretlere KDV dahildir. Öğrenim ücreti, burs ve indirimler her yıl Üniversite Mütevelli Heyetince fiyat ve maliyet artışlarıyla o yılın üniversite bütçesi göz önünde tutularak saptanır. Sağlanan bu burslar beslenme, ulaşım, kitap vb. konuları kapsamaz. Ücretler, burs, indirimler ve yurtlarla ilgili ayrıntılı bilgiye üniversitenin http://osymkilavuz.yasar.edu.tr erişim adresinden ulaşılabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu