Yabancı Dil Testi ( YDT ) Nedir ?

Üniversiteye girişte Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( YKS ) ‘nin 3. oturumu niteliği taşıyan sınava verilmiş isimdir. Önceki sistemde LYS-5 ( Dil Sınavı)  ile büyük benzerlik göstermektedir. 

 

25 Haziran Pazar 15:30’da yapılacağı duyurulan Yabancı Dil Testine Dil puan türünden tercih yapmak isteyen adayların girmesi gerekiyor. Diğer puan türlerinden tercih yapacak adaylar isteğe bağlı olarak girebilir ancak puanlarına katkı sağlamayacaktır 

 

 

YDT’de İngilizce , Almanca , Fransızca , Rusça ve Arapça’dan sorular bulunacak olup adayın seçeceği dile göre 80 soru sorulacak. 120 Dakika süre verilecek.

 

 

Yabancı Dil Testi için başvurular 1-21 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak olup sınav ücreti 50 TL olarak açıklanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.