Uşak Lise 2024 Taban Puanları LGS MEB

2023 LGS sonucu yapılan tercih işlemleri sonunda liselere ilk yerleştirme sonuçları 24 Temmuz 2023 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı sonuç verilerinde , liselerin taban puanları , liselerin boş kontenjanları , lisenin yabancı dili , lisenin pansiyon durumu , lisenin öğretim süresi , lisenin öğretim şekli gibi veriler yayımlandı.

e-Okul’da yayınlanan verilere göre il il verileri filtreleyerek 2024 LGS sonuçları sonrasında yapılacak tercihlerde size rehber olması açısından bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Aşağıdaki veriler 24 Temmuz 2023’te yapılan ilk yerleştirme sonuç verileridir.

Tercihlerinizi yapmadan önce e-Okul verilerini de kontrol etmenizi öneriyoruz. 

Kaynak :  https://e-okul.meb.gov.tr/

İl İlçe Lise Adı Taban Puan Boş Kontenjan Yabancı Dil Okul Türü Alan Adı Öğretim Süresi Öğretim Şekli Pansiyon
UŞAK  MERKEZ  Uşak Fen Lisesi 469,2515 0 İngilizce Fen Lisesi FEN BİLİMLERİ ALANI (FEN LİS.) 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Kız/Erkek)
UŞAK  MERKEZ  Şehit Abdulkadir Kılavuz Anadolu Lisesi 446,4837 0 İngilizce Anadolu Lisesi 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Kız)
UŞAK  MERKEZ  Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi 443,1725 0 İngilizce Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Kız/Erkek)
UŞAK  SİVASLI  Dursun Yalım Fen Lisesi 420,1877 0 İngilizce Fen Lisesi FEN BİLİMLERİ ALANI (FEN LİS.) 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Kız/Erkek)
UŞAK  MERKEZ  Fevzi Çakmak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 386,5792 0 İngilizce Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI 4 yıl Kız Pansiyon(Kız)
UŞAK  EŞME  Şehit Cemalettin Avcı Sosyal Bilimler Lisesi 363,0136 0 İngilizce Hazırlık Sınıfı Bulunmayan Sosyal Bilimler Lisesi 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Kız/Erkek)
UŞAK  EŞME  Şehit Mustafa Eğerci Anadolu İmam Hatip Lisesi 347,4866 0 İngilizce Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Kız/Erkek)
UŞAK  MERKEZ  Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 276,5447 0 İngilizce Anadolu Teknik Programı ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Erkek)
UŞAK  MERKEZ  Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 273,6546 0 İngilizce Anadolu Teknik Programı BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Erkek)
UŞAK  MERKEZ  Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 230,9889 0 İngilizce Anadolu Teknik Programı MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ ALANI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Erkek)
UŞAK  MERKEZ  Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 207,5181 0 İngilizce Anadolu Teknik Programı MAKİNE VE TASARIM TEKNOLOJİSİ ALANI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon(Erkek)
UŞAK  BANAZ  Miyase Durmuş Tanış Anadolu İmam Hatip Lisesi 204,0139 0 İngilizce Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon Yok
UŞAK  SİVASLI  Sivaslı Anadolu İmam Hatip Lisesi 202,533 8 İngilizce Anadolu İmam Hatip Lisesi FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROGRAMI 4 yıl Kız/Erkek Pansiyon Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.