ÜniAr Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralamasını yayınladı

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) Prof. Dr. Engin KARADAĞ ve Prof. Dr. Cemil YÜCEL tarafından kurulmuştur. Türkiye’de üniversite ve yükseköğretim üzerine araştırmalar yapan ilk ve tek bağımsız araştırma laboratuvarıdır. ÜniAr Türkiye’de üniversite ve yükseköğretim alanında araştırmalar yaparak Türk Yükseköğretim Sisteminin gelişimine katkı sağlamayı amaçlamakta olup araştırmalarda elde edilen bulgular rapor halinde kamuoyuyla paylaşmaktır. ÜniAr araştırmalarında herhangi bir kurum ya da kişiden finansal destek almamaktadır.

 

Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması [DÜS] 2017, ilk olarak 2016 yılında Prof. Dr. Engin KARADAĞ ve Prof. Dr. Cemil YÜCEL tarafından oluşturulmuştur. DÜS’ün temel amacı devlet üniversitelerini ve fakültelerini akademik teşvik puanları temelinde sıralayarak üniversite yönetimlerine farklı bir veri kaynağı sağlamaktır. DÜS Türkiye’deki devlet üniversite ve fakültelerini akademik teşvik performanslarına göre sıralamaktadır. Sıralamasında, üniversitelerin akademik teşvik komisyonları tarafından onaylanan puanlar ile YÖK tarafından yayınlanan öğretim üyesi veriler kullanılmıştır.

 

 

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (UniAr) , 2018 yılı Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralamasını yayınladı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonuçlar

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.