Uluslararası Final Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Uluslararası Final Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

Uluslararası Final Üniversitesi (UFÜ) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Girne kentinde eğitim öğretim vermektedir. Uluslararası Final Üniversitesi’nde öğretim ücrete tabidir. 2020-2021 Akademik yılında uygulanacak yıllık ücretler; Hukuk 36.550 TL, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Psikoloji (İngilizce) , Özel Eğitim Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Psikoloji, Mimarlık 30.550 TL, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Uluslararası Finans ve İngilizce Hazırlık Okulu 27.550 TL dir. İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, İşletme, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümlerimiz tam burslu dur. Bu ücretlere % 5 KDV dahil değildir. Yerleşen tüm öğrencilerin 2.000 TL olan kayıt ve sosyal aktivite fonu (% 5 KDV dahil) ücretini ödemesi gerekmektedir. Öğrenciler bu ücretlere ek olarak KKTC devleti tarafından belirlenen sağlık sigortası ücretini (Asgari ücretin % 10’u) KKTC devletine öderler. (Bu ücret 2019-2020 akademik yılı için 360 TL idi.) Programlar, burslar, konaklama imkanları ve diğer detaylar için üniversitemiz web sitesinden (www.final.edu.tr) bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu