Toplum Gönüllüleri Vakfı Burs Başvurusu

Ülkemizde birçok dernek ve vakıf eğitime katkı sunmak için burs vermektedir.Belirli dönemlerde başvuru alınmaktadır. Burs başvurularını kaçırmamak için süreci iyi takip etmeniz ve zamanında başvurmanız gerekmektedir. Dernek / Vakıfların burs başvurularını bu kategorimizden takip edebilirsiniz.

Vakfın burs duyurusu :

2019-2020 burs başvuruları 2 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

 

  • Eğitim hayatında başarılı Toplum Gönüllüsü gençlere yönelik Gençlik Bursları,
  • Sayısal bölümlerde okuyan, zor şartlar altında eğitimine devam etmeye çalışan kadın öğrencilere yönelik Kardelenler Bursu,
  • Soma faciasında yaralı ya da sağ kurtulan madencilerimizin bir nebze de olsa acılarını hafifletmek için kurulan Soma Madenci Çocukları Bursu,
  • Öğretmenlerimizin üniversiteli çocuklarına destek olmayı amaçlayan Öğretmen Çocukları Bursu ile binlerce gencin hikâyesine ortak olarak, hayallerini gerçekleştirmeleri için maddi destekte bulunmaktadır.

 

 

2018-2019 dönemi için TOG Bursları’na 4.816 online başvuru yapılmıştır. Burs Komitesi tarafından gerçekleştirilen mülakatlara 470 aday davet edilmiş ve mülakatlar sonucunda 340 yeni öğrenciye burs olanağı sağlanmıştır. 2018 – 2019 döneminde toplam 1.070 öğrencimiz burs olanağından yararlanmaktadır.

 

 

 

Yönetim Kurulu üyeleri, bağışçılar ve yetişkin gönüllülerden oluşan Burs Komitemiz, burs başvuru ve mülakat döneminin organizasyonunda yer almış; Türkiye’nin 7 farklı ilinde gerçekleşen mülakatların başarıyla tamamlanması için gönüllü çalışmalar yapmıştır.

 

 

 

Toplum Gönüllüsü gençlerin başvuru yapabildiği Gençlik Burs Programı, toplam 1.690 bireysel bağışçı ve 14 kurumsal bağışçı tarafından desteklenmektedir. 2018 – 2019 döneminde 350 öğrenci bu fonlardan destek almaktadır.

 

 

 

Turkcell’in desteğiyle 2013 yılından beri yürütülen Kardelenler Burs Programı’ndan, Sayısal bölümlerde okuyan kadın öğrenciler yararlanabilmektedir. 2018 – 2019 döneminde 500 Kardelen bursiyeri, TOG aracılığıyla burs desteği almaktadır.

 

 

 

 

Yüzlerce bağışçı kurum ve kişinin desteğiyle kurulan Soma Madenci Çocukları Bursları’na kazadan yaralı ve sağ kurtulan maden işçilerinin lise ve üniversite çağındaki yakınları başvurabilmektedir. Madenci yakını 45 genç fondan destek almaktadır.

 

 

TOG’un eski burs programlarından biri olan Öğretmen Çocuğu Burs Programıyla anne ve babası öğretmen olan gençlere burs desteği sağlanmaktadır. 2018-2019 döneminde bu burs programından 55 genç eğitim desteği almaktadır.

 

 

Sanat Burs Programı altında da aşağıdaki burs fonlarında gençlere burs desteği sağlanmaktadır.

 

 

“Birlikte Sanat” sergisinin eser satışlarıyla 2017 yılında oluşturulan Birlikte Sanat Burs Fonu’yla konservatuar ve plastik sanatlar okuyan öğrenciler desteklenmektedir. Özel gün kutlamaları ve bireysel katkılar sayesinde toplanan bağışlar ile 4 yıl boyunca sanat okuyan 4 gence burs sağlanmaktadır.

 

Afife Jale Burs Fonu, 2016 Aralık ayında Burs Komitesi’nde yer alan 3 kadın gönüllünün girişimiyle oluşturulan bu fon ile bugün tiyatro okuyan 7 genç kadına eğitim desteği sağlanmaktadır.

 

HSBC iş birliğiyle Aralık 2018 itibariyle başlayan Güzel Sanatlar Burs Fonu’yla güzel sanatlar alanında öğrenim gören 15 genç kadın eğitim desteği almaktadır.

 

 

2019-2020 dönemi burs başvurularımız Eylül ayı içerisinde başlayacaktır. Burslarla ilgili herhangi bir sorunuz olduğu takdirde [email protected] adresine ulaşabilirsiniz.

 

https://www.tog.org.tr/burs-programlari/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu