Siirt’e Tıp Fakültesi Kuruluyor

Yükseköğretim Genel Kurulunda Siirt Üniversitesine Tıp Fakültesi Kurulması ile ilgili karar alındı.

 

 

 

7 Nisan Cumartesi günü Siirt Üniversitesi Konuk Evinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında kararı kamuoyu ile paylaşan Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN “Tıp Fakültesinin açılması için çok çaba sarf ettik, çok emek verdik. Bu projenin Üniversitemiz ve ilimiz için hayati öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Siirt’in Şırnak, Batman ve Bitlis gibi illere yakınlığı düşünüldüğünde bölgede bir Tıp Fakültesi ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Bunun üzerine 2012 yılında senato kararı ile Üniversitemize bir Tıp Fakültesi açılması talebimizi Yükseköğretim Kurulu’na bildirdik. Yaptığımız girişimlerle Üniversitemiz adına Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından Üniversitemize Tıp Fakültesi kurulması kararı alınmış oldu. 29 Mart’ta gerçekleşen Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında onaylandığı üzere Üniversitemize açılacak 9. fakültemiz de Tıp Fakültesi oldu. Bakanlar Kurulunda onaylanmasından sonra hızlı bir şekilde fakültemizin eğitim-öğretime başlatılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Tıp Fakültesi açılmasında bizimle beraber emek veren başta milletvekilimiz Prof. Dr. Yasin Aktay olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımıza, il yöneticilerimize, yerel basın mensuplarımıza ve özellikle YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç’a teşekkür ederiz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.