Sabancı Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Sabancı Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Sabancı Üniversitesi’nde eğitim ücrete tabidir. 2020 – 2021 akademik yılında yerleştirilen öğrencilere;   2020-2021 akademik yılı için belirlenmiş    olan yıllık öğrenim ücreti, KDV dahil 108.500 TL’dir. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları: Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Nano Mühendislik, Mekatronik Mühendisliği, Moleküler Biyoloji Genetik ve Biyomühendislik, lisans derecelerini; Sanat ve Sosyal Bilimler Programları: Ekonomi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans derecelerini; Yönetim Bilimleri Programları: Yönetim Bilimleri lisans derecesini kapsamaktadır. Ortak programı başarıyla tamamlayan öğrencilerin öğrenim görmek istedikleri lisans diploma programlarına yerleştirme işlemleri, “Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” kapsamında gerçekleştirilir. Farklı puan türü ile öğrenci kabul eden diploma programlarına yerleştirmeler, yukarıda belirtilen Yönetmeliğin kurum içi yatay geçiş hükümleri ile bu kılavuzun Tablo 4 Bakınızlar 16. Maddesinde belirtilen koşullar ve ilgili diğer Yükseköğretim Kurulu mevzuatına göre yapılır. İngilizce yeterlilik sınavı ve İngilizce hazırlık sınıfından muafiyet koşulları ile ilgili bilgilere ve eğitim ve öğretim esaslarına ilişkin diğer bilgilere, Üniversitenin www.sabanciuniv.edu resmi internet sayfasından ulaşılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu