Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Bahar Merkezi Yatay Geçiş Başvuruları

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi , 2017-2018 Bahar Dönemi Merkezi Yerleştirme ile Yatay Geçiş (ek madde-1) başvuruları başlıyor.

 

Konuyla ilgili Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin yapmış olduğu açıklama şöyle :

 

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Üniversitemiz programlarına Yatay Geçiş Yönetmeliğinin Ek-1 nci Maddesinin Uygulama Esaslarına göre yatay geçiş başvurusunda bulunacak adayların kayıtlı oldukları yıldaki merkezi (ÖSYS) yerleştirme puanının, Üniversitemizde yatay geçiş yapmak istediği programların ilgili yıldaki taban puanına eşit veya yüksek olması, ayrıca bu haktan daha önce yararlanmamış olması gerekmektedir.

 

  • Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın Yatay Geçiş Yönetmelik Ek Madde-1 Uygulama Esasları (Bahar Yarıyılı) için TIKLAYINIZ.

 

 BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş Başvuruları 22 Ocak 2018 26 Ocak 2018
Başvuruların İlgili Kurullarda Değerlendirilmesi 29 Ocak 2018 30 Ocak 2018
Sonuçların İlan Edilmesi 02 Şubat  2018
Kesin Kayıtların Yapılması 05 Şubat  2018 07 Şubat 2018
Yedek Kayıtların Yapılması 09 Şubat  2018

 

 

BAŞVURU BELGELERİ
1 Başvuru formu için tıklayınız.
2
  • ÖSYS Yerleştirme Sonuç Belgesi  (Farklı programa başvuracak adaylar için ÖSYM yerleştirme yılına ait  puan türleri ve puanları gösteren sonuç belgesi de gerekmektedir.)
  • DGS ile yerleşen öğrenciler için DGS Sonuç Belgesi
3 Kayıtlı olduğu Üniversiteye ait yeni alınmış öğrenci belgesi
4 Not Durum Belgesi(Transkript -Hazırlık sınıfı  hariç)
5 Ders içerikleri (Hazırlık sınıfı  hariç-Onaylı)
6 Disiplin Cezası durum belgesi
7 Zorunlu hazırlık sınıfı/zorunlu bilimsel hazırlık sınıfı olan programlara başvuranlardan, hazırlık sınıfı başarı belgesi/muafiyet belgesi olmayanlar Yabancı Dil Yeterlilik sınavına gireceklerdir. Başarısız olanlar hazırlık sınıfına devam edeceklerdir.
  • Sağlık Hizmetleri MYO  “İlk ve Acil Yardım” Programına başvuracak öğrencilerin ÖSYM kılavuzundaki Bk. 233 koşulunu sağlamaları gerekmektedir.

 

BAŞVURU YERİ

Üniversitemiz bölüm ve programlarına yukarıda belirtilen Yönetmeliğin Ek-1 nci  Maddesi gereğince; ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşmiş, kesin kaydını yaptırmış ve Ek-1 nci Maddede belirtilen şartları taşıyan öğrenciler, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yukarıdaki takvime göre başvuru Formu ve formda istenilen gerekli belgeler tamamlanmış olarak, ilgili Fakülte Dekanlıklarına, Yüksekokul Müdürlüklerine ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine posta veya kargo yoluyla gönderilecek ya da şahsen teslim edilecektir. Posta veya kargo ile yapılan başvurularda gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

-Birimlerin adresleri için tıklayınız.

-Kontenjanlar için tıklayınız.

-Taban Puanları için linke tıklayınız.  http://www.osym.gov.tr/TR,13046/2017.html

 

 

SONUÇLARIN İLANI

Yatay geçiş başvurusu kabul edilen adayların listesi   http://erdogan.edu.tr/  ve  http://oidb.erdogan.edu.tr/  web adresimizden 02 Şubat 2018 tarihinde ilan edilecektir. Belirtilen tarihlerde kesin kayıt yaptırmayan adayların yerine ilan edilen yedek listedeki sıraya göre kayıtlar yapılacaktır.

 

 

Detaylı Bilgi İçin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.