Özyeğin Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Özyeğin Üniversitesi’nde öğretim ücrete tabidir. 2020-2021 akademik yılında, güz ve bahar dönemlerini kapsayan KDV dahil yıllık öğrenim ücreti; İngilizce Hazırlık Programında geçirilecek süreler de dahil olmak üzere Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi hariç diğer fakülteler için 85.000 TL, Pilotaj programı için 68.000 TL, Havacılık Yönetimi programı için 57.500 TL, Otel Yöneticiliği programı için 54.000 TL, Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı için 57.500 TL’dir. Pilotaj programında yer alan zorunlu uçuş dersleri, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı, ulusal ve uluslararası standartlar ve kurallar çerçevesinde eğitimleri veren, yetkili uçuş okulu tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler zorunlu uçuş dersleri için, Pilotaj lisans programında yıllık öğrenim ücretine ek olarak, Üniversitenin anlaşmalı olduğu Uçuş Okuluna uçuş ücreti öderler. 2020-2021 akademik yılında kayıt olanlar için Uçuş Okulu tarafından belirlenen uçuş ücreti KDV hariç 50.000 EUR’dur. Uçuş ücreti burslu öğrenciler için burs oranı kadar üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Diploma programları, burslar (yerleşme başarı sırası bursu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan mutabakat kapsamında geçerli olan spor bursu, uluslararası diploma bursu, kardeş indirimi, vb.), burs süreleri, bursların devam koşulları, ücret ve ödemeler ile yurtlar hakkında ayrıntılı bilgiye www.ozyegin.edu.tr adresinden ulaşılabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu