Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Nuh Naci Yazgan Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde eğitim ücrete tabidir. 2020-2021 eğitim yılında öğrenim ücreti, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Hemşirelik Bölümleri için 28.000 TL, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri için 29.000 TL, Mimarlık, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümleri için 31.000 TL, Psikoloji, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri için 32.000 TL, Diş Hekimliği Fakültesi için 65.000 TL’dir. Öğrenim ücretine KDV dâhildir. Öğrenim ücreti, her akademik yıl için Mütevelli Heyetince belirlenir. Üniversiteye giriş yılını izleyen akademik yıllarda kayıtlı öğrenciler için yıllık öğrenim ücretindeki olası artış bir önceki yılın enflasyon oranını geçemez. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu