Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bahar Merkezi Yatay Geçiş Başvuruları

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi , 2017-2018 Bahar Dönemi Merkezi Yerleştirme ile Yatay Geçiş (ek madde-1) başvuruları başlıyor.

 

Konuyla ilgili Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin açıklaması : 

 

Üniversitemiz;

 

  • Önlisans Diploma Programlarına;

Genel Ağırlıklı Not Ortalaması  Kurumlar Arası (Yurt İçi),

Genel Ağırlıklı Not Ortalaması  Kurum İçi,

Merkezi Yerleştirme Puanı ( EK Madde 1 ) uyarınca

 

  • Lisans Diploma Programlarına,

     Merkezi Yerleştirme Puanı (EK madde 1) uyarınca

 

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı  Yatay Geçiş başvuruları 02- 19  Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Başvurular Yatay Geçiş Başvuru Formu ve aşağıdaki belgeler ile birlikte şahsen veya posta yoluyla ilgili fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokuluna yapılır.

 

Postada geciken başvurular işleme konulmaz.

 

Üniversitemiz, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemler yapmaya yetkilidir

 

 

BAŞVURU EVRAKLARI

 

 

  • Öğrencinin üniversiteye kabulü sırasında sunduğu YGS ve LYS Sonuçlarını (Tüm puan türlerini) gösteren ÖSYM Sonuç Belgesi, (EK-1 başvuruları için)
  • Öğrencinin hazırlık sınıfı hariç, geçiş yapmak istediği döneme kadar almış olduğu tüm derslerin adı, kredi ve başarı notlarının topluca yazıldığı ve kredilerine göre ağırlıklı not ortalamasını  (not çizelgesi/not dükümü/transkript) gösteren onaylı resmi belge. (Belgesi yabancı dilde olanların Türkçe’ye çevrilmiş olması gereklidir. )
  • Kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumundan alınan Öğrenci Belgesi
  • Onaylı ders içerikleri (ders müfredatı), (Ders içeriklerini teslim etmeyen öğrencilerin intibakları birinci sınıfa yapılır.)
  • Hazırlık sınıfı okuyan veya kayıt donduran öğrencilerin durumlarını belgelemeleri,
  • İkinci öğretim programında okuyan ve ilgili eğitim-öğretim yarıyılı sonunda ilk yüzde on’a giren öğrencinin; ilk yüzde on’a girdiğini gösterir onaylı resmi belge.

 

 

Detaylı Bilgi İçin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.