MEB Bursluluk Sınavına Nasıl İtiraz Edilir ?

3 Haziran 10:00’da yapılacak olan 5-6-7-8-9-10-11 ve Hazırlık sınıfı öğrencilerinin girebileceği MEB Bursluluk Sınavında başarılı olacak adaylara burs verilecek. 

 

 

 

 

 1. Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının Bakanlıkça yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) takvim günü içerisinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak veya yazılı olarak ÖDSGM’ye yapılabilecektir.
 2. Elektronik ortamda yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması
 3. 6/1/1982 tarihli ve 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sorulara ve cevap anahtarına yapılacak itirazlar, soruların ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

ç. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

 1. Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
 2. İtirazların incelenmesi için öğrenci velisi tarafından MEB Döner Sermaye İşletmesi’nin C. Ziraat Bankası Başkent/ANKARA Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat /ANKARA şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” hesabına 20 TL (yirmi TL KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir. Ücret yatırıp itiraz başvurusu ile birlikte banka dekontu/ATM işlem fişi göndermeyen adayların başvuruları dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.
 3. İtirazların cevaplanmasındaki süre için ÖDSGM’ye gelen evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır.
 4. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu/ATM işlem fişi eklenmemiş, imza ve adresleri olmayan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. İOKBS 2019 sınav sonuçları listesinde, öğretmen çocuğu,yakınında okulu olmayan çocuk ,,korunmaya muhtaç çocuk , dışındaki diğer çocuklar olarak belirtilmiş çocuğun alacağı taban puan 450,184 açıklanmasına rağmen,kızımın 450,661 puan alarak kazanamadınız sonucu bizi şaşırttı.Farklı kriterler mi var ,varsa belirtilmemiş olması da düşündürücü.

  1. Merhaba hocam
   Aynen fikirlerinize katılıyorum. Taban puanı 409… iken 462.241 puan ile benim kızımda kazanamadı.

   1. benim de puanım 430 du ama bugün okuduğum okula gittim 7.sınıfların diğer çocuk kontenjanının puanı 470 olduğunu öğrendim

  2. Benim kızımda aynı şekilde 450,950 almasına rağmen kazanamadı yazıyor. Bu nasıl bir sistem

 2. 9.sınıf kontenjanı 391 olarak açıklanmış.Benim puanım 401.Ancak kazanamadı yazıyor.Hangi kriterlere göre değerlendirildiğinin açıklaması neden yapılmamıştır?

 3. Taban puan 409, KIZIM 453 puan almasına rağmen kazanamadı yazıyor neden olabilir ve en kolay nasıl ve nereye itiraz edebilirim bilgilendiren olursa çok sevinirim.

 4. Geçen sene beşinci sınıfta sınava girdik. 465 puan aldık, 466 taban puandı
  kazanamadık. Bu sene 447 aldık, yine kazanamadık

 5. 398 puan taban 8. sınıf 460 puan almışım kazanamamışım. aklım almıyor, nasıl kazanamam?

 6. Bizde itiraz ediyoruz resmen çocukların emekleri çöpe gidiyor puan eksik gösteriliyor Burda ve torpil olmadan gecemiyor çocuklar sınavı bence bir an önce çözüm getirsinler 400 puan alan öğrenci kazanmalı bizim çocuklar daha yüksek yapıyor gerçi ama yin de kazanamıyor lar bu ne adaletsizliktir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu