LGS Sonucuna Nasıl İtiraz Edilir ?

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan Nitelikli Okullara girişte belirleyici olacak Liselere Geçiş Sınavı ( LGS ) ‘ye başvuru işlemleri tamamlandı.

 

LGS , 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak. 

 

 

 

 

Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının ve sonuçların meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir.

 

LGS İtiraz Formu

 

  1. Adayın(öğrencinin) T.C Kimlik numarası ve seri no bilgileri ile sisteme giriş yapılır.
  2. Kılavuzda belirtilen itiraz ücreti var ise kılavuzda belirtilen bankalara adayın TC kimlik numarası bilgisi ile yatırılır.
  3. İtiraz edilecek sınav veya grup tarama uygulaması  seçilerek gerekli alanlar eksiksiz doldurulur.
  4. Eklenecek belge var ise belirtilen boyut ve uzantılara uygun hale getirilip eklenir.

 

 

Başlama Tarihi : 26/06/2018 10:00

 

Bitiş Tarihi : 02/07/2018 23:59

 

 

Elektronik ortamda yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” veya T.C. Ziraat Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı Türkiye Halk Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı Türkiye Vakıflar Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı ya da şubeden, ayrıca; https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartları aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir.

 

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sorulara ve cevap anahtarına yapılacak itirazlar, soruların ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

 

2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların e-Okul Sistemi veya http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

 

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu/ATM fişi eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

 

Faksla ve e-posta yoluyla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu