LGS

LGS ile Öğrenci Alacak Okulların İllere Göre Kontenjanları

LGS sonuçlarına göre sınava giren 971 bin 657 adaydan 126 bin 510’u Nitelikli Okullara yerleştirilecek.

 

LGS ile ;

303 Fen Lisesi

228 Anadolu Lisesi

89 Sosyal Bilimler Lisesi

297 İmam Hatip Lisesi

449 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci alacak. 

 

LGS ile Öğrenci Alacak Nitelikli Okullar-Kolejler 2018

 

İllere göre LGS ile öğrenci alacak okul türü kontenjanları

 

 

İLFen LisesiAnadolu LisesiSosyal Bilimler LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiMesleki ve Teknik Anadolu LisesiToplam
Adana48016502405706303570
Adıyaman4801500300901020
Afyon390120210240601020
Ağrı24015012027030810
Aksaray270909021090750
Amasya27009012060540
Ankara16802940510168014108220
Antalya1380750330720483660
Ardahan900906030270
Artvin18009012030420
Aydın2705701502401801410
Balıkesir3606601203001801620
Bartın150009030270
Batman120540120300301110
Bayburt120006030210
Bilecik150006060270
Bingöl90210012030450
Bitlis901209018030510
Bolu2100120120120570
Burdur3000906060510
Bursa6001590150102011404500
Çanakkale42009015060720
Çankırı1200909060360
Çorum42009018060750
Denizli7502401203302401680
Diyarbakır7509301506004202850
Düzce901809012030510
Edirne2700909060510
Elazığ24024012024060900
Erzincan18009015090510
Erzurum3302402403302101350
Eskişehir4202402402103601470
Gaziantep75012303008106003690
Giresun45009015090780
Gümüşhane18006012030390
Hakkari1201809018030600
Hatay5707801204503302250
Iğdır12001209030360
Isparta39009018060720
İstanbul1110120603605430420023160
İzmir720243027093011105460
Kahramanmaraş6905701205102402130
Karabük6905701205102402130
Karaman210012018030540
Kars21012009030450
Kastamonu27009012060540
Kayseri7205702105704502520
Kırıkkale2400012060420
Kırklareli1800906060390
Kırşehir210012018030540
Kilis900906030270
Kocaeli10501202406307802820
Konya90066033010207803690
Kütahya360012024060780
Malatya5701501503601501380
Manisa5103302106004202070
Mardin8400120510301500
Mersin10804801504805102700
Muğla450240120270601140
Muş30012015024060870
Nevşehir180909012030510
Niğde240120012090570
Ordu5700902701201050
Osmaniye36015012018090900
Rize45009018060780
Sakarya480180903002701320
Samsun1080120604802401950
Siirt1201209021030570
Sinop180009030300
Sivas420240901801501080
Şanlıurfa10508101807804503270
Şırnak2403606030030990
Tekirdağ6001801202402401380
Tokat51009018060840
Trabzon57009027060990
Tunceli60003030120
Uşak24012009060510
Van7503001504201501770
Yalova6000018030810
Zonguldak39090018090750

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz

www.unikampus.net

 

Close