Lefke Avrupa Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Lefke Avrupa Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

 

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir devlet vakıf üniversitesi olup eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2020-2021 Akademik Yılında burssuz eğitim ücretleri, Diş Hekimliği Fakültesi için 45,900 TL; Hukuk Fakültesi için 29,900 TL; Eğitim Fakültesi programları, Fen- Edebiyat Fakültesi’nin Psikoloji (İngilizce), Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programları, Beslenme ve Diyetetik programları, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu’nun Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı ve Sağlık Yüksekokulu’nun Hemşirelik (İngilizce) programları için 24,900 TL; Fen-Edebiyat Fakültesi’nin Psikoloji (Türkçe) ve Sağlık Yüksekokulu’nun Hemşirelik (Türkçe) programları için 26,900 TL; diğer lisans (4 yıllık) programları için 22,900 TL; Meslek Yüksekokulu ve Adalet Meslek Yüksekokulu programları (Önlisans-2 yıllık) için 21,900 TL; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu programları (Önlisans-2 yıllık) için 23,900 TL’dir. Hazırlık Okulu eğitim ücreti (hazırlık kitapları dahil) 24,900 TL’dir. Belirtilen eğitim ücretlerine Kayıt ve Öğrenci Etkinlikleri Fonu olan do¨nemlik 1,100 TL ve %5 KDV eklenecektir. Sağlık sigortası primi KKTC Sağlık Bakanlığı’na öğrenciler tarafından ödenmektedir. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu