KYK Yurtları Ne Zaman Açılacak ? 2018-2019

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) yurtlarına başvurular başladı. Üniversiteli gençlerin barınmak için öncelikli tercihi olan KYK yurtlarına başvurular 10 Eylül saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden herhangi bir ücret ödemeden gerçekleştirilebilecek.

 

KYK Yurt-Depozito Ücretleri 2018-2019

 

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini yine e-Devlet üzerinden güncelleyebilecek. Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacak. Başvuru sonuçları yurtkur.gsb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

 

 

32 Soru-Cevap ile KYK Yurtları

 

 

KYK , 24 Eylülde açılacağını açıkladıktan sonra gelen tepkiler üzerine twitter hesabından yaptığı duyuru ile tüm yurtların 17 Eylülde açılacağını açıkladı.

 

 

 

 

17 Eylülden önce yurtlara gidecek öğrenciler Nöbetçi Yurtlarda kalabilecek.

 

KYK Nöbetçi Yurtları Listesi

İlgili Makaleler

24 Yorum

      1. Kendi yurdum açıkken neden orada kalıyorum? Geçen yıl 1 hafta önceden gidip kendi yurdumda kalmıştım

  1. Yurda kaydim yok ilk senem başvuru yaptım nöbetçi yurt hizmetinden faydalanabilir miyim?

  2. diyelim ki kyk nın bu seneki yurt başvuru sonuçları kayıt tarihinden bir hafta sonra açıklandı biz parayı yatırıp nöbetçi yurtlarda kalabiliyormuyuz ?

  3. Geçen yıl 08/09/2017 tarihinde açılmıştı. Bu yıl ne zaman açılır? Resmi açıklama var mı? Duyumlar farklı. Kızım bir yurtkur memurunu aramış. 17 Eylül 2018 cevabını aldı. Ben gene kararsız kaldım. Ya 24 Eylüle kadar açılmazsa? Kızıma bileti 17 Eylüle aldık. Acaba ne yapsak??

  4. Okulum 24 eylül de baslıyor kyk acıklanınca aynı gün geldiğim gibi yerleşebilir miyim yoksa bir gün önceden nöbetci yurtta mı kalmam gerekir ?

  5. Okul 24 eylül il müd.aradım sabah yeni yazı geldi 17 eylülde yurtlara giriş yapılabiliyo denildi ama kyk dan henüz bir açıklama gelmedi lütfen net bir cvp verebilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu