Üni Kampüs

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ? 2018-2019

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) yurtlarına başvurular bugün başladı. Üniversiteli gençlerin barınmak için öncelikli tercihi olan KYK yurtlarına başvurular 10 Eylül saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden herhangi bir ücret ödemeden gerçekleştirilebilecek.

 

KYK Yurt-Depozito Ücretleri 2018-2019

 

Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini yine e-Devlet üzerinden güncelleyebilecek. Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacak. Başvuru sonuçları yurtkur.gsb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

 

KYK Yurt Başvurusu

 

Başvuru kılavuzu için tıklayınız

 

Öğrencilerin öğrenim bilgileri, YÖK’ün bilgi sistemi üzerinden alınacağı ve hatalı öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacağı için öğrencilerin e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmesi önem taşıyor.

 

Öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrenciler, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzelttirebilecek, bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrenciler ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebilecek.

 

İllere Göre KYK Yurtları

 

Ek Yerleştirme,DGS vs. ile yerleştirme işlemleri yapılmayan adayların başvuruları daha sonra alınacak. Ek Yerleştirme,DGS vs ile yerleşecek adaylara KYK kontenjan ayırıyor. 

 

Üniversitesi erken açılacak öğrenciler üniversitesine en yakın KYK Yurtlarından bilgi alıp misafir öğrenci olarak konaklayabilir. 

 

 

 

 

 Başvuru BaşlangıçBaşvuru BitişSonuçların AçıklanmasıKaç Günde Açıklandı ?
201510 Ağustos17 Ağustos4 Eylül18 Gün
201616 Ağustos22 Ağustos2 Eylül11 Gün
201714 Ağustos20 Ağustos1 Eylül12 Gün
20183 Eylül10 Eylül?

 

Kaynak
GSB

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz

www.unikampus.net

 

Close