KYK Turnuva Finalleri Başlıyor

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından KYK’lı gençlerin serbest zamanlarını daha verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen KYK’nın geleneksel spor turnuvaları Türkiye finalleri başlıyor.

Gençlerin spora olan ilgilerini artırmak ve öğrenciler arasındaki iletişimi geliştirmek amacıyla ülke genelinde düzenlenen spor turnuvalarında binlerce KYK’lı genç futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç, badminton ve geleneksel Türk okçuluğu dallarında gerçekleştirilecek turnuvalarda şampiyonluk için ter dökecek.

 

 


Finaller 30 Nisan-06 Mayıs tarihlerinde 

Futbol, basketbol, voleybol ve masa tenisi turnuvalarında Türkiye finali için yarışacak iller, yurtlar arası turnuvalarda birinci olan takımlardan oluşacak. 16-22 Nisan tarihleri arasında yapılacak grup elemeleri sonrası birinci olan takım, 30 Nisan-06 Mayıs tarihlerinde ilgili spor dalının Türkiye finali için yarışacak.

Gençlerin şampiyonluk için kıyasıya çarpışacağı turnuvalar, her bir spor dalı için farklı illerde gerçekleştirilecek. KYK Futbol Turnuvası Düzce, Basketbol Turnuvası Eskişehir, Voleybol Turnuvası Denizli, Masa Tenisi Turnuvası ise Çorum’da düzenlenecek.

KYK’lı gençler geleneksel Türk okçuluğu için Ankara’da, badminton için de Edirne’de 30 Nisan- 06 Mayıs tarihleri arasında yarışacak.

 

 

Satranç Turnuvası 09-13 Nisan tarihlerinde

İl Müdürlüklerinin koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek turnuvalarda gençler, 09-13 Nisan tarihleri arasında ise Afyonkarahisar’da satranç dalında yarışacak.

Centilmence ve başarılı bir şekilde tamamlanması planlanan geleneksel spor turnuvaları ile gençler arasında dostluk, kardeşlik ve arkadaşlık duygularının gelişip spor kültürü, takım ruhu ve “fair play” (dürüst oyun) anlayışının oluşması amaçlanıyor.

Şehir gezilerinin de yapılacağı turnuvalarda dereceye giren öğrenci ve takımlara çeşitli ödüller verilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.