KYK KKTC Bülent Ecevit Öğrenci Yurdu Adres ve Telefonları

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’na bağlı yurtla ilgili adres , telefon gibi bilgilere bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Kurumun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yükseköğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencilerine hizmet vermek üzere dört yurdu bulunmaktadır.
Bülent Ecevit Yurt Müdürlüğü 587 kız, 375 erkek olmak üzere toplam 962 kapasiteyle 2011 yılından itibaren hizmet vermektedir. Bu Yurt Müdürlüğünden sadece Lefke Avrupa Üniversitesi öğrencileri yararlanabilmektedir.
Necmettin Erbakan Yurt Müdürlüğü 401 kız, 362 erkek toplam 763 kapasiteyle 2013 yılından itibaren hizmet vermektedir. Bu Yurt Müdürlüğünden sadece Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencileri yararlanabilmektedir.
Refika Öğretmen Yurt Müdürlüğü 1000 kız kapasitesiyle 2016 yılında hizmet vermeye başlamış olup, 2017 yılında 1650 kapasiteyle hizmet vermektedir. Bu yurt müdürlüğünden ise 1.Öncelik Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi kız öğrencileri, 2.Öncelik ODTÜ Kuzey Kıbrıs Üniversitesi kız öğrencileri, 3.Öncelik Lefke Avrupa Üniversitesi kız öğrencileri
yararlanabilmektedir.
II.SELİM Yurt Müdürlüğü 704 erkek kapasiteyle 2017 yılı Kasım ayından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Bu yurt müdürlüğünden ise 1.Öncelik Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi erkek öğrencileri, 2.Öncelik ODTÜ Kuzey Kıbrıs Üniversitesi erkek öğrencileri, 3.Öncelik Lefke Avrupa Üniversitesi erkek öğrencileri yararlanabilmektedir.

Yurt ücreti: Yurtların 2017 yılı aylık yurt ücreti 300.-TL, güvence bedeli 400.-TL’dir.
Beslenme yardımı: Sabah Kahvaltısı 4 TL, Akşam Yemeği 8 -TL olmak üzere toplam 12 TL günlük beslenme yardımı yapılmaktadır.
Türk öğrencilerinin yoğun olarak öğrenim gördükleri diğer ülkelerde de yurt açılmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir.

 

BÜLENT ECEVİT YURT MÜDÜRLÜĞÜ
+90 392 660 40 10-13
Lefke Avrupa Üniversitesi Kampüsü Lefke/KKTC

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu