KYK Beslenme Yardımı Nedir ? Ne Kadar ?

KYK yurtlarında barınan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve ucuz beslenebilmeleri için lokanta-kantin, kafeterya gibi hizmet yerleri bulunmaktadır.

 

Yemeklerin fiyatı, piyasa fiyatları ortalamasının en az %35 oranında indirimli olup mutfak, depo, kullanılan araç gereçler ile malzemelerin kalitesi ve hijyen şartlarına uygunluğu diyetisyenler ya da yurt yöneticileri tarafından devamlı kontrol edilmektedir. Yemekler alakart ya da tabldot olarak verilmektedir.

 

KYK yurtlarında barınan öğrencilere yapılan günlük beslenme yardımı; geçen sene sabah kahvaltısı için 3,50 TL iken bu yıl 4 TL , akşam yemeği için 7,50 TL iken bu yıl 8,5 TL oldu. Geçtiğimiz yıl 11 TL olan beslenme yardımı yapılan zamla 12,5 TL olmuş oldu.

 

(*KYK Yurtlarında bulunan arkadaşlardan edindiğimiz bilgiye göre)

 

 

 

Kahvaltıda : Beslenme Yardımı ile Peynir,zeytin,reçel,bal ,tereyağı , sürülebilir çikolata, yumurta , omlet, kızartmalar ( patates,kabak,patlıcan vs.) , patates salatası-kavurması-köftesi , menemen , poğaça ,tost , börek , kek, sandviç , çorba ,yoğurt ,meyve ,domates – salatalık (söğüş) , çay , 1 adet süt ( 200 ml – 1 lt ) ve 1 adet 0,5 lt su alınabiliyor.

 

Kahvaltı genelde 07:00’de başlar 13-14’te biter.

Akşam yemeği genelde 16:00’da başlar 23:00’da biter. 

 

Akşam yemeğinde : Beslenme Yardımı ile Yemek ve tatlı çeşitleri , yoğurt , meyve , 1 adet ayran ( 200 ml – 1 lt ) , 1 adet süt (200 ml – 1 lt ) , 1 adet meyve suyu ( 200 ml – 1 lt ) , sade doğal maden suyu ( en fazla 3 adet ) ,1 adet 1,5 lt su alınabiliniyor.

 

Aldığınız yemekler beslenme yardımını aştığı taktirde üzerini siz tamamlayabiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu