KTO Karatay Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre KTO Karatay Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

KTO Karatay Üniversitesi’nde 2020-2021 eğitim öğretim yılı için yıllık öğrenim ücreti, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu ile İngilizce ve Arapça Hazırlık Programları 35.000 TL, Mühendislik Fakültesi 36.000 TL, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 38.000 TL, Hukuk Fakültesi 42.000 TL, Tıp Fakültesi 66.000 TL, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 33.000 TL, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj Bölümü 50.000 TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Adalet Meslek Yüksekokulu 23.000 TL, Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu 20.000 TL’dir. Ücretlere %8 KDV dâhildir. Pilotaj eğitiminde yer alan zorunlu uçuş/uygulama eğitimleri, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı, Üniversitemiz bünyesinde mevcut KTO Karatay Üniversitesi Havacılık ve Eğitimi İktisadi İşletmesi tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler zorunlu uçuş/uygulama eğitimleri için Pilotaj lisans programında yıllık öğrenim ücretine ek olarak uçuş ücreti öderler. 2020-2021 eğitim- öğretim yılında kayıt olanlar için uçuş eğitimi ücreti KDV dahil 52.000 EUR’dur. Uçuş eğitimi ücreti burslu öğrenciler için üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Burslu öğrenciler uçuş eğitimi ücretinden muaftır. Burslar, ödeme seçenekleri ve konukevi ile ilgili detaylı bilgi için üniversitemizin internet sayfasını ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu