KPSS Lisans Tarih Kitap Önerileri – 2018

KPSS Lisans Tarih için önerilerimizi bu yazıdan bulabilirsiniz. 

Genelde 27-30 soru sorulan Tarih dersinde daha çok bilgiyi yorumlama tarzında sorular soruluyor. Birçok adayın sıkıntı yaşadığı Tarih dersi için planlı ve konu sayısı çok fazla olduğundan uzun süreçli bir çalışma gerekiyor. 

 

Bu yolda size faydalı olacağını düşündüğümüz kaynaklar şunlar  :

 

  • Benim Hocam Yayınları – 2018 KPSS Tarih Tamamı Çözümlü Video Ders Notları

Benim Hocam Yayıncılığın geçtiğimiz senede çıkarmış olduğu Video Ders Notları memur adaylarından yoğun ilgi gören kaynaklardan biridir. YouTube’da Ramazan Yetgin hocamızın anlatımıyla dersleri daha kolay takip etmenizi sağlayan bu kaynak bir nevi KPSS Tarih için özet bir kaynak niteliğindedir. Benim Hocam’ın YouTube kanalında KPSS Tarih için 100 Video bulunmaktadır. Video ders notları ise bu videolarda tahtaya Ramazan Yetgin hocamızın yazdıklarının birebir eşlenmiş halidir. Video ile dersleri takip etmek isteyen memur adaylarının bu kaynağı almasını öneriyoruz.

 

 

 

 

Benim Hocam Tarih Videoları

 

 

 

  • Doğru Tercih Yayınları – 2018 KPSS Tarihin Pusulası Konu Anlatımı

 

KPSS’de En Çok soru tutturan kitap sloganı ile dikkat çeken İsmail Adıgüzel hocamızın hazırlamış olduğu Tarihin Pusulası Konu Anlatımlı Kitap memur adaylarının beğenisi kazanmış kitaplardan biridir. Kitabın sayfalarında KPSS’de gelebilecek soru tiplerine de yer verilmiş. 

 

 

 

Benim Hocam Video Ders Notuyla beraber çalışıldığında çok iyi netlerin alabileceğini düşünüyoruz. KPSS Tarih için konu anlatımlı kitaplarının bu kadarıyla yeterli olacağını düşünüyoruz. Gelelim soru bankalarına 

 

 

  • Benim Hocam Yayınları – 2018 KPSS Benim Hocam Tarih Çözümlü Soru Bankası

 

Ramazan Yetgin hocamızın hazırlamış olduğu çözümlü soru bankasının soruları memur adayları tarafından beğenilmektedir.Her konunun testi Biliyorum,Yorumluyorum ve Uyguluyorum şeklinde olması konuyu pekiştirmenizi sağlayacaktır.

 

 

 

  • İsem Yayıncılık – 2018 KPSS Evveliyat Genel Kültür Tarih Soru Bankası

 

İsem Yayıncılığın meşhur serilerinden biri Evveliyat Serisinin bir parçası olan Tarih Soru Bankası ”Tamamı Çözümlü” olarak öğrencilerin beğenisine sunulmuştur. Çözmenizde fayda gördüğümüz kaynaklardan biridir .

 

 

 

 

 

  • Doğru Tercih Yayınları – 2018 KPSS Tarihin Pusulası Tamamı Çözümlü Soru Bankası

 

İsmail Adıgüzel hocamızın hazırlamış olduğu soru bankası olan Tarihin Pusulası Çözümlü olarak öğrencilerin beğenisine sunulmuştur. 75 testin olduğu kitapta ortalama her testte ortalama 18 soru bulunmaktadır. 

 

 

 

 

  • Yediiklim Yayınları – 2018 KPSS Tonyukuk Tarih Soru Bankası

Yasin Korkut hocamızın hazırlamış olduğu Tamamı Çözümlü soru bankası öğrenciler tarafından zorlayıcı olmasıyla tercih edilen kaynaklardan biri.

 

 

 

  • Doktrin Yayınları – 2018 KPSS Tarihin Doktrini Çözümlü Soru Bankası

 

Cavit Ardıç – Orhan Çınar – Serkan Tek hocalarımızın hazırlamış olduğu Tarihin Doktrini Soru Bankası da memur adaylarının beğendiği soru bankalarından biridir .

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu