Kırklareli Üniversitesi Bahar Merkezi Yatay Geçiş Başvuruları

Kırklareli Üniversitesi , 2017-2018 Bahar Dönemi Merkezi Yerleştirme ile Yatay Geçiş (ek madde-1) başvuruları başlıyor.Sadece Önlisans bölümleri ile öğrenci alınacak

 

Konuyla ilgili olarak Kırklareli Üniversitesinin açıklaması şöyle : 

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı için Üniversitemiz ön lisans programlarına yatay geçiş yoluyla başvurular online olarak https://obs.klu.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_yatay_login.aspx adresi üzerinden, “Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre yapılacaktır. Öğrencilerde aranılacak koşullar, gerekli belgeler ve son başvuru tarihi aşağıda belirtilmiştir.

 

BAŞVURU

 

– Online başvurular, 05-12 Ocak 2018 tarihleri arasında; online olarak yapılacaktır.

– Online Başvuru yapmak için tıklayınız.

– 2017-2018 öğretim yılı Bahar yarıyılında ön lisans programlarına başvuru işlemleri başvuru tarihleri içerisinde kesintisiz bir şekilde internet üzerinden online yapılacak olup, online başvuru sırasında doldurulacak bilgiler adayların beyanı olarak kabul edilecek ve tüm sorumluluk adaylara ait olacaktır.

– Başvuru sırasında evrak teslimi yapılmayacaktır.

– Belirtilen tarihler arasında başvurusunu yapmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemezler.

– Online başvuru yapmadan, elden ya da posta yoluyla müracaat edenlerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. (Sadece yurtdışından başvurularda online başvuru şartı aranmamaktadır.)

– Başvuru sonuçları Akademik Birimlerin Web Sayfaları üzerinden ilan edilecektir.

 

KONTENJANLAR VE BAŞVURU TAKVİMİ

– Kurumlar Arası Önlisans Programları Yatay Geçiş Kontenjanları için tıklayınız.

– Kurum İçi Önlisans Programları Yatay Geçiş Kontenjanları için  tıklayınız.

– Ek Madde-1 (Merkezi Yerleştirme Puanı) Önlisans Programları Yatay Geçiş Kontenjanları    için  tıklayınız.

– Yatay Geçiş Başvuru ve Değerlendirme Takvimi için tıklayınız.

– Yatay Geçiş Yönergesi için tıklayınız.

– Yatay Geçiş Ek Madde-1 Uygulama İlkeleri için tıklayınız.

 

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

*** Asil olarak yerleşen adaylar kesin kayıt için gerekli olan belgeleri eksiksiz olarak başvurdukları Birime teslim edeceklerdir.

– Online Başvuru Dilekçesi. (Sistemden çıktı alınacaktır.)

– Kesin kayda hak kazanan öğrencilerin ayrılacağı yükseköğretim kurumunda öğrenimi boyunca alacağı bütün dersleri gösterir öğretim planı/ müfredatı ve ders içerikleri.

– Kesin kayda hak kazanan öğrencilerin ayrılacağı yükseköğretim kurumunda izlediği bütün dersleri ve bu derslerden aldığı notları gösteren öğrenim belgesinin (Transkript) aslı veya onaylı fotokopisi.

– Öğrencilerin ÖSYM sınavına girdiği yıla ait ÖSYM Yerleştirme ve Sonuç Belgesi.

– İkinci öğretim programlarından örgün öğretim programlarına yatay geçiş başvurusunda bulunacak öğrencilerin öğretim yılı sonunda bulundukları sınıf itibariyle ilk %10’a girdiklerine dair resmi belge.

– Öğrencinin kayıtlı olduğu Yükseköğretim Kurumunda disiplin cezası almadığına dair belge.

– Kayıt Dondurma Yazısı (Kayıt donduran öğrenciler için)

– Yeni tarihli öğrenci belgesi.

– Nüfus Cüzdan fotokopisi.

– Daha önce Ek Madde-1 kapsamında yatay geçiş yapılmadığına dair belge.

-Yurtdışından öğrenci kabulünde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından alınan tanınırlık belgesi.

– Yurtdışından yapılacak başvurularda, kayıtlı olunan programın ÖSYM Kılavuzunda yer almış olması, transkript (not belgesi), ders planları ve içeriklerinin Türkçeye çevrilmiş ve onaylanmış olması.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

– Birim öğrenci işleri personeli tarafından başvuruda sisteme yüklenen belgelerin tam olup olmadığı ve sisteme girilen bilgilerin doğruluğu kontrol edildikten sonra başvuru onay durumu verilecektir. Onay verilen başvurulardeğerlendirmeye tabi tutulacaktır. (Başvuru onayı verilmeyen müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.)

– Başvuru onay durumları “Hatalı Başvuru” olarak belirtilen adayların ilgili hatayı gidermeleri durumunda yatay geçiş başvuru süresince başvuruları yeniden değerlendirilecektir.

– Başvuru koşullarını taşımayan adayların (disiplin cezası alan, not ortalaması ya da taban puan şartını sağlamayanlar vb.) başvuruları reddedilecektir.

– Başvurusunu tamamlayan adaylar, başvuru onay durumlarını sistem üzerinden takip edebilecekleri gibi kayıt esnasında sisteme girmiş oldukları e-posta adreslerine de gerekli bildirimler gönderilecektir.

– Yurtdışı kontenjanı olan programlara başvuru yapmak isteyenler, başvurularını dilekçe ve gerekli belgeler ile Dekanlık/Müdürlük öğrenci işlerine elden ya da posta yoluyla 12 Ocak 2018 tarihine kadar teslim edeceklerdir. (Yurtdışı başvurularda online başvuru şartı aranmayacaktır.)

– Başvuru sistemindeki ‘Okuduğu Üniversite Bilgileri’ alanında bulunan sınıfı ve okuduğu dönem sayısı hatasız olarak girilmelidir. (Örneğin: 2017-2018 eğitim-öğretim yılında öğrenime başlayan öğrenciler sınıfı 1, okuduğu dönem sayısını 1 olarak girmelidir.)

– Online Başvuru Belgesi (İnternet çıktısı), Başvuru dilekçesi mahiyetinde olup ayrıca dilekçe verilmeyecektir.

 

 

Detaylı Bilgi İçin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.