Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde öğretim, ücrete tabidir. 2020 – 2021 eğitim-öğretim yılı ücreti Diş Hekimliği Fakültesi 73.333 TL   (KDV dahil), Psikoloji Bölümü 40.000 TL (KDV Dahil) olarak belirlenmiştir. Sağlık Yüksekokulu bünyesindeki Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerinin ücreti 22.666 TL (KDV Dahil)’dir. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesindeki Antrenörlük Eğitimi, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği Bölümlerinin ücreti 22.666 TL (KDV Dahil)’dir. İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıflarının yıllık eğitim ücreti 15.000 TL (KDV Dahil)’dir. Taksitlendirme, ödeme koşulları ve ek burs olanaklarına dair ayrıntılı bilgilere Üniversitenin internet sayfasından ulaşabilirsiniz (www.kstu.edu.tr).

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu