Kıbrıs İlim Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Kıbrıs İlim Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ‘nin Girne kentinde eğitim-öğretim veren özel bir üniversitedir. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nda; Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı (İngilizce) öğretim ücreti, tercih edilecek ve yerleştirilecek olan önlisans veya lisans programlarının öğretim ücreti ile aynıdır. Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programının öğretim ücreti 25.000TRY Türkçe Öğretmenliği programının öğretim ücreti 21.000,- TRY; Hukuk Fakültesi öğretim ücreti 32.000,- TRY; İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji programının öğretim ücreti 25.000,- TRY; Mühendislik Fakültesi programlarının öğretim ücreti 21.000,- TRY; Sağlık Bilimleri Fakültesi programlarının öğretim ücreti 21.000,- TRY; Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 21.000,- TRY; Turizm Fakültesi 25.000,- TRY Adalet Meslek Yüksekokulu programının öğretim ücreti 17.500,- TRY; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’na bağlı Fizyoterapi ve Optisyenlik programlarının öğretim ücreti 17.500,- TRY, İlk ve Acil Yardım programının öğretim ücreti 21.000,- TRY; Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu 17.500 ,- TRY Havacılık Meslek Yüksekokulu öğretim ücreti 14.000 ,- TRY dir. Belirtilen öğretim ücretlerine; sosyal etkinlik ücreti, kayıt ücreti ve KDV dahil değildir. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu