Karabük Üniversitesi Bahar Merkezi Yatay Geçiş Başvuruları

Karabük Üniversitesi , 2017-2018 Bahar Dönemi Merkezi Yerleştirme ile Yatay Geçiş (ek madde-1) öğrenci almayacağını sadece eski öğrencilerin geri dönüşünün sağlanacağını açıkladı.

 

Karabük Üniversitesi konuyla ilgili : 

29/12/2017 tarih ve 2017/18-11 sayılı Üniversitemiz Senato Kararı ile 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı bahar yarıyılında Üniversitemiz önlisans ve lisans programları için merkezi yerleştirme puanına göre (Yükseköğretim kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik Ek Madde 1 uyarınca) yatay geçiş başvurusu alınmamasına karar verilmiş olup, sadece daha önce Üniversitemizde öğrenim gören ve Ek Madde 1 kapsamında başka bir yükseköğretim kurumuna yatay geçiş yapan öğrencilere 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı bahar yarıyılında geri dönüş imkanı verilecektir.

Buna göre; söz konusu kapsamda başvuru yapmak isteyen öğrenciler en geç 26 Ocak 2018 tarihine kadar ilgili Dekanlık/Müdürlüklere dilekçe ile (Dilekçe ekinde öğrenci belgesi, transkript belgesi, onaylı ders içerikleri bulunması gerekmektedir) müracaat edecekler ve durumları uygun görülen öğrencilere ilişkin alınacak Yönetim Kurulu Kararları (kararda ders muafiyetleri de belirtilecek) doğrultusunda kayıtlar 06-07 Şubat 2018 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

Bu şekilde yeniden Üniversitemize kayıtları yapılan öğrenciler de yeni kayıt olan öğrenci olarak değerlendirilecek ve 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı başında yürürlüğe giren Karabük Üniversitesi Önlisans, Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği hükümlerine tabi olacaklardır.

 

Detaylı Bilgi İçin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.