İstanbul Rumeli Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre İstanbul Rumeli Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

İstanbul Rumeli Üniversitesinde eğitim öğretim ücrete tabidir. 2020-2021 eğitim – öğretim yılında öğrenim ücreti; Üniversitemiz Fakültelerinin tüm bölümleri için bir yıllık 48.000.-TL, Meslek Yüksekokulu önlisans programlarının tüm bölümleri 26.000.-TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu önlisans programlarının tüm bölümleri 28.000.-TL’dir. Zorunlu Hazırlık Dil sınıfı ücreti ilgili program eğitim koşulları ile aynıdır. Eğitim öğretim ücretlerine %8 KDV dahildir. Takip eden yıllarda günün ekonomik koşullarına uygun olarak Mütevelli Heyeti tarafından yeniden belirlenip akademik yıl başlamadan ilan edilir. Öğrencinin birden çok burs hak etmesi durumunda, sadece en yüksek olan tek bir burs uygulanır. Diğer tüm burs, indirim ve ödeme imkânları hakkında bilgi almak için www.rumeli.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu