İstanbul Okan Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre İstanbul Okan Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

İstanbul Okan Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. 2020 – 2021 eğitim-öğretim yılında bir yıllık eğitim ücreti; Tıp Fakültesi (Türkçe ve İngilizce) Bölümler için 100.900 TL, Diş Hekimliği Fakültesi (Türkçe ve İngilizce) Bölümleri için 95.900 TL, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Mütercim- Tercümanlık Bölümleri, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin Pilotaj ve Spor Yöneticiliği hariç tüm bölümleri, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik (Türkçe ve İngilizce ) Bölümleri, Eğitim Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin Mimarlık hariç bölümleri için 65.500 TL’dir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin Psikoloji Bölümü ile Hukuk Fakültesi için 72.000 TL, Mühendislik Fakültesi ve Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümleri (Türkçe ve İngilizce) için 70.000 TL’dir. Uygulamalı Bilimler Fakültesi Spor Yöneticiliği, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Çocuk Gelişimi ile Hemşirelik Bölümleri için 53.900 TL’dir. Konservatuvar tüm bölümleri için 48.500 TL’dir. Uygulamalı Bilimler Fakültesi Pilotaj Bölümü eğitim ücreti lisans eğitimi için 65.500 TL ve uçuş eğitimi için yıllık  ücret 14.250 Avro ’dur. Uçuş eğitimi sadece %100 burslu öğrenciler için üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Ön lisans programlarında bir yıllık eğitim ücreti Meslek Yüksekokulu İngilizce programlarda 34.000 TL, diğer programlar için 32.000 TL, Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği (Uzaktan Eğitim) programı 16.400 TL’dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun tüm programları 34.0000 TL’dir. Hazırlık sınıfının bir yıllık eğitim ücreti öğrencinin kayıt yaptıracağı programın ön lisans / lisans eğitim ücreti ile aynıdır. Bu ücretlere % 8 KDV dâhil değildir. Eğitim ücretleri takip eden yıllarda, günün ekonomik koşullarına uygun olarak Mütevelli Heyet tarafından yeniden belirlenip akademik yıl başlamadan ilan edilir. Uzaktan Eğitim Programlarına yerleşen öğrencilerin internet erişimli bir bilgisayar kullanmaları gereklidir. Dönem sonu sınavları uzaktan eğitim programının bağlı olduğu Meslek Yüksekokulunun bulunduğu kampüste yapılır. Uzaktan eğitim programlarının diplomalarında “ Uzaktan Öğretim ” ibaresi yer alacaktır. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edininiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu