İstanbul Kent Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Sabancı Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

İstanbul Kent Üniversitesinde Eğitim-Öğretim ücreti her yıl Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir. 2020-2021 akademik yılı için, Diş Hekimliği Fakültesinin (Türkçe ve İngilizce) ücreti 96.768 TL. (K.D.V. DAHİL), İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin Psikoloji (Türkçe ve İngilizce) Bölümü 60.480 TL. (K.D.V. DAHİL), Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, İşletme Bölümü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Sosyal Hizmet Bölümü, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü yıllık öğretim ücreti 48.406 TL. (K.D.V. DAHİL)’dir. Sağlık Bilimleri Fakültesinin, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 59.875 TL. (K.D.V. DAHİL), Çocuk Gelişimi Bölümü, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü, Ebelik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Hemşirelik Bölümü yıllık öğretim ücreti 48.406 TL. (K.D.V. DAHİL),’dir. Sanat ve Tasarım Fakültesinin, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ücreti 54.024 TL. (K.D.V. DAHİL)’dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun Ağız ve Diş Sağlığı Programı, Ameliyathane Hizmetleri Programı, Anestezi Programı, Çocuk Gelişimi Programı, Elektronörofizyoloji Programı, Fizyoterapi Programı, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı ile Meslek Yüksekokulu Adalet Programının yıllık eğitim ücreti 34.169 TL. (K.D.V. DAHİL), Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, İlk ve Acil Yardım Programı 36.288 TL.(K.D.V. DAHİL), İngilizce Bölümlerin zorunlu hazırlık sınıfı ile Türkçe Bölümlerin isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfının yıllık eğitim ücreti 40.000 TL.(K.D.V. DAHİL)’dir. Bu ücretler yıllık eğitim ücreti olup K.D.V. dahildir. Öğrencinin burslu yerleştiği Bölüm/Programın burs oranı kadar yukarıdaki ücretlerden indirim yaparak ödeyeceği tutar hesaplanır. Ödeme koşulları, taksitlendirme, ek burs olanakları ile ilgili ayrıntılı bilgiler, Üniversitenin internet sayfasından (www.kent.edu.tr) adaylara duyurulacaktır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu