İstanbul Gelişim Üniversitesi Bursları ve İndirim Olanakları

İstanbul Gelişim Üniversitesi‘nin üniversite öğrencilerine sağladığı bursları ve indirim olanaklarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

BURSLU

Burslu programlara yerleştirilen öğrenciler için sağlanan burs, eğitim ücretinin tamamını kapsamaktadır. Bunun dışında kalan barınma, yemek, ulaşım, kitap vb. konular burs kapsamı dışındadır. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, İstanbul Gelişim Üniversitesi yönetim kurulu kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

%50 İNDİRİMLİ

ÖSYM tarafından %50 indirimli programlara yerleştirilen öğrenciler, yıllık eğitim ücretini %50 indirimli olarak öderler. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, İstanbul Gelişim Üniversitesi yönetim kurulu kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

%25 İNDİRİMLİ

ÖSYM tarafından %25 indirimli programlara yerleştirilen öğrenciler, yıllık eğitim ücretini %25 indirimli olarak öderler. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, İstanbul Gelişim Üniversitesi yönetim kurulu kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

ÜCRETLİ

ÖSYM tarafından ücretli programlara yerleştirilen öğrenciler, yıllık eğitim ücretinin tamamını öderler.

TERCİH BURSU

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin ücretli kontenjanlarını ilk 5 tercihten herhangi birinde yazıp kazanan öğrenciler, %30 tercih bursu imkânından yararlanır ve yıllık eğitim ücretini %30 indirimli olarak öderler. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, İstanbul Gelişim Üniversitesi yönetim kurulu kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir. Diş Hekimliği Programında geçerli değildir.

BAŞARI BURSU

İstanbul Gelişim Üniversitesi, eğitim-öğretim süresince başarılı öğrencilerimizi Başarı Bursu ile ödüllendirmektedir. Ayrıca maddi durumu yetersiz olan başarılı öğrencilerimize Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen oranda burs imkânı sağlanmaktadır.

KARDEŞ BURSU

Üniversitemizde birden fazla kardeşin öğrenim görmesi hâlinde her bir kardeşe, yatıracağı öğrenim ücreti üzerinden %5 oranında indirim uygulanır. Bu indirim öğrenim gördüğü sürece geçerlidir.

MÜTEVELLİ HEYETİ BURSU

ÖSYS’deki sıralamada üniversitemizin burslu programlarını kazanarak kayıt yaptıran öğrencilere;
Derece Bursu
*İlk 10’a girenlere 2.500TL
*İlk 100’e girenlere 2.000TL
*İlk 500’e girenlere 1.500TL
* İlk 1000’e girenlere 1.000TL aylık verilir.
Bu burs dil puanı ile yerleşen öğrencileri kapsamaz. “DERECE BURSU” olarak 9 ay süresince ödeme yapılır. Devamsızlık, başarısızlık ve disiplin cezası hariç; kesintisiz, ön lisans programlarında 2 yıl, lisans programlarında 4 yıl süreli geçerlidir.

KURUMSAL BURSLAR

Eğitim- öğretim yılı içerisinde anlaşma yapılan çeşitli eğitim kurumlarında okuyan öğrencilere İstanbul Gelişim Üniversitesi’ni tercih edip kazandıkları takdirde önceden belirlenen oranlarda indirim uygulanmaktadır. Diş Hekimliği Fakültesinde geçerli değildir.

COME TO GELİSİM BURSU

İstanbul Gelişim Üniversitesi, üniversite hayâli kuran aday öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla; öğrencilerin yeteneklerini, kişisel başarılarını, geliştirilmeye açık olduğu alanları değerlendirip öğrencilere “özel burs” tanımlamaktadır. www.cometogelisim.com adresinden başvuru yapabilirler.
Başvuracak öğrencilerin, değerlendirilmesini istediği özelliği ve yeteneğini bir motivasyon mektubu ile imlâ kurallarına dikkat ederek etkili ve düzgün bir şekilde yazmaları gerekmektedir. Kanıt oluşturacak belgelerini, başvurularına eklemeleri gerekmektedir.

AR-GE TEŞVİK BURSU

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde dünya çapında, yenilikçi ve girişimci yaklaşıma uygun projeler gerçekleştiren öğrencilerimize AR-GE Teşvik Bursu verilmektedir.

ULUSLARARASI BAKALORYA (IB) DESTEK BURSU

Uluslararası Bakalorya (IB) diploması olup diploma skoru 35-45 arası olan öğrenciler burslu okumaktadır.
*Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece eğitim ücretini kapsamaktadır. Bunun dışında kalan barınma, yemek, ulaşım, kitap vb. konular burs kapsamı dışındadır. Burslar karşılıksız olup, normal eğitim-öğretim süresince kesilmez. Normal eğitim süresini aşanlar ile disiplin cezası alanlar için, üniversite yönetim kurulu kararı ile bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir. Burada sözü edilen eğitim ücreti bursu, yerleştirme kılavuzunda burslu öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri kapsamaktadır.

Kaynak
İstanbul Gelişim Üniversitesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu