İstanbul Esenyurt Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre İstanbul Esenyurt Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında yıllık öğrenim ücreti; Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde 39.204 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde 34.210 TL, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda 31.900 TL, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda 34.210 TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda 26.950 TL, Meslek Yüksekokulu’nda 18.700 TL ve Yabancı Dil Hazırlık Programında 34.210 TL’dir. Ücretlere %8 KDV dâhildir. Ödemede öğrenciye sağlanan kolaylıklar ile ilgili ayrıntılı bilgiye Üniversitemizin esenyurt.edu.tr web sayfasından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu