İstanbul Bilgi Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre İstanbul Bilgi Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde eğitim ücrete tabidir. 2020-2021 akademik yılında yıllık öğrenim ücreti, tüm meslek yüksekokulları, yüksekokullar ve fakültelerin İngilizce Hazırlık Programı için 68.700 TL’dir. Hazırlık dışındaki sınıflarda öğrenim ücreti, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin Psikoloji Programı hariç diğer tüm programları, İşletme Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi’nin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Programları için 68.700 TL; Hukuk Fakültesi için 80.000 TL; Mimarlık Fakültesi’nin Mimarlık Programı, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin Psikoloji Programı için 74.600 TL; Sağlık Bilimleri Fakültesi için 59.600 TL; Sivil Havacılık Yüksekokulu, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Programları için 52.800 TL; Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu’nun Aşçılık hariç diğer tüm programları ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nın Anestezi, Fizyoterapi ve İlk ve Acil Yardım Programları için 50.100 TL; Meslek Yüksekokulu’nun Aşçılık Programı ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Anestezi, Fizyoterapi ve İlk ve Acil Yardım Programları hariç diğer tüm programları için 52.100 TL’dir. Öğrenim ücretlerine %8 KDV dahildir. Detaylı bilgiye http://aday.bilgi.edu.tr den ulaşılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu