Üni Kampüs

İngilizce Öğrenebileceğiniz YouTube Kanalları

Dünyanın ”ana dili” haline gelen İngilizceyi öğrenebilmek özellikle iş dünyası için zorunluluk durumuna geldi. Bu yolda kursların , eğitim setlerinden faydalanabileceğiniz gibi YouTube’da İngilizceniz için size faydalı olacağını düşündüğümüz kanalları derledik . 

 

 

EF podEnglish : Her seviyeden öğrenciler için aile,evcil hayvanlar gibi bir çok konudan  5 dakikalık videoların bulunduğu kanal. Ders planlaması 3 aşamadan oluşuyor : İzle-Öğren-Dene. 

 

 

Linguaspectrum Interesting English : Videolarında yer yer büyüleyici sahnelerin olduğu doğrudan anlatımı olan bir kanal. Videolar altyazılı olarak sunuluyor. Daha çok karşılaşılabilecek ilginç şeyleri kullanılarak öğretim sağlanmaya çalışılıyor. 

 

 

Jennifer ESL :  Gerçek ve doğal İngilizcenin olduğu kanalda 200’den fazla video bulunuyor. Videolar kolay öğrenilebilmesi için listelenmiş şekilde sunuluyor. Kanal basit sunum ve telaffuza verdiği önemle dikkat çekiyor. 

 

 

VOA English :  Videolar haber sunumları olduğundan daha yavaş, tane tane ve altyazılı şekilde sunuluyor. Haberleri tartışmak, gramer ve İngilizce konuşmanın farklı açılarıyla tartışmalar için Google+ Hangousts’da kullanılıyor.

 

 

Business English Pod :  İş hayatınızda işinize yarayacak videoların bulunduğu bir kanal. Tedarik zinciri yönetiminden finansa,ekonominden hukuka kadar birçok konuyla ilgili ders videoları bulunuyor. 

 

 

British Council: Learn English Kids : Belli bir ritim ile hazırlanan anime videolar içeren bir kanal. Ritimlerin hafızada oluşturduğu güçlü etki kelimelerin akılda kalmasını sağlayabiliyor. Anime videolara , İngilizce alt yazı koyarak hikayeler anlatılıyor. Ayrıca ”haftanın kelimesi” videoları da bulunuyor. 

 

 

BBC Learning English : Gerçek durum videoları,çizgi filmler gibi birçok formatta videoların bulunduğu bir kanal. Aynı zamanda haberlerde duyduğunuz kelimeler için hazırlanan videoların bulunduğu bir bölüm de var. 

 

 

Real English : Yeni başlayanlar için ideal kanallardan biri olarak gösteriliyor. Videolar hem altyazılı hem de altyazısız olarak sunuluyor. Gerçek durumların yansıtılmaya çalışıldığı videolarda yapay ve sıkıcı diyaloglara yer verilmiyor. 

 

 

Speak English with Misterduncan  : 2006’dan beri YouTube’da İngilizceyi mizahla öğreten bir kanal. Haberlerden modaya , hislerden ekonomiye kadar bir çok konudan videolar bulunuyor. İzlemesi kolay ve dilin grammer kuralları pek dikkate alınmadan hazırlanmış videolar yer alıyor. 

 

Çağrı Hoca ile İngilizce Öğren : Çağrı hocamızın Gramer konu anlatımlarının , okuma parçalarının yer aldığı bir kanal. Filmlerde İngilizce temalı videoları da bulunuyor. AÖF Soru çözümleri ve Konuşma pratiği dersleri de mevcut. 

 

 

Barış Özcan’ın Yabancı Dil Öğrenmenin yollarından biri olan KO-KO Tekniğini anlattığı videoyu izlemenizde fayda var. 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz

www.unikampus.net

 

Close