Burslar

İkinci Öğretim Öğrencileri KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Alabiliyor Mu?

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs/öğrenim kredisi başvurusunda bulunmak isteyen ikinci öğretim üniversite öğrencilerinin sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi de ikinci öğretimlerin KYK bursundan faydalanıp faydalanamayacağıdır.

 

Kredi ve Yurtlar Kurumu , KYK burs ve kredi almak için müracaatta bulunan ikinci öğretim öğrencilerine de burs vermektedir.

 

Örgün Eğitim veya ikinci öğretim olması arasında değerlendirmede herhangi bir fark bulunmamaktadır.Yapılan değerlendirme sonucu durumlarının burs almasına uygun olan öğrenciler KYK’dan burs alabilirler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur. Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz. İyi Çalışmalar Dileriz www.unikampus.net
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.
Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.
İyi Çalışmalar Dileriz
unikampus.net

Close