Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Hasan Kalyoncu Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Hasan Kalyoncu Üniversitesinde eğitim-öğretim ücretlidir. Öğrenim ücretine KDV dahildir. 2020  –  2021 eğitim-öğretim  yılında bir yıllık öğrenim ücreti; Yabancı Dil Hazırlık sınıfında 32.000.- TL. Eğitim Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi ile Mühendislik Fakültesi tüm bölümler için öğrenim ücreti 32.000.-TL, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi tüm bölümler için öğrenim ücreti 33.000.-TL, Hukuk Fakültesi için öğrenim ücreti 45.000.-TL’dir. Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü için öğrenim ücreti 32.000.- TL, Hemşirelik Bölümü için öğrenim ücreti 27.000.-TL’dir. Meslek Yüksekokulu tüm bölümleri için öğrenim ücreti 20.000.- TL’dir. Bir sonraki yılın öğrenim ücretleri, bir önceki eğitim-öğretim yılında uygulanan TEFE-TÜFE oranında artırılarak belirlenir ve akademik yıl başlamadan önce ilan edilir. Ayrıca ödeme koşulları, burslar, burs süresi, bursun devam koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgi Üniversitenin internet adresinden (www.hku.edu.tr) adaylara duyurulacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu