Yatay Geçişler

Haliç Üniversitesi 2018 2019 Bahar Merkezi Puanla Yatay Geçiş Başvuruları

Haliç Üniversitesi 2018 2019 Bahar Dönemi Merkezi Yerleştirme Puanıyla Yatay Geçiş hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

MERKEZİ & ORTALAMA YERLEŞTİRME PUANI İLE YATAY GEÇİŞ

Akademik FaaliyetBaşlama TarihiBitiş Tarihi
Başvuru Tarihleri14 Ocak 2019 Pazartesi16 Ocak 2019 Çarşamba
Değerlendirme17 Ocak 2019 Perşembe18 Ocak 2019 Cuma
İlan22 Ocak 2019 Salı
Asil Kayıt23 Ocak 2019 Çarşamba25 Ocak 2019 Cuma

2018-2019 BAHAR DÖNEMİ YATAY GEÇİŞ LİSANS ve ÖNLİSANS KONTENJAN ve PUAN TABLOLARI 

Dikkat Edilecek Hususlar

  • ‘Yeni kullanıcılar’ kısmından T.C NO ve e-postanızı girip gelen şifre ile ‘mevcut kullanıcılar’ alanından giriş yapınız. Giriş yapıldıktan sonra ilgili alanları doldurup başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
  • Başvurunuzu tamamladıktan sonra e-postanıza gelen onay mailinden başvurunuzun gerçekleştiğini teyit edebilirsiniz.
  • Durum değişikliklerinde sizinle e-posta adresi ve cep telefonunuz üzerinden iletişime geçilecektir. Lütfen tüm alanların doğru olduğuna emin olunuz.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

  • Öğrenci Belgesi
  • Onaylı Transkript

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ ÖZEL KOŞULLAR

KURUMİÇİ (BÖLÜMLERARASI) YATAY GEÇİŞ

Üniversitemiz bünyesindeki aynı düzeyde fakat farklı merkezi yerleştirme puan türü ile öğrenci kabul eden diploma programları arasında yatay geçiş başvurusu yapılabilmesi için, öğrencinin merkezi sınava girdiği yıl itibarıyla geçmek istediği diploma programı için geçerli olan puan türünde aldığı merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği diploma programına eşdeğer yurt içindeki diğer üniversitelerin diploma programlarının en düşük taban puanından az olmaması şartı aranır.

ORTALAMA ile YATAY GEÇİŞ

Öğrencinin, kayıtlı olduğu programda bitirmiş olduğu dönemlere ait genel not ortalamasının en az 100 üzerinden 60 (2.30/4.00) olması şarttır. Önlisans derecesinde; hazırlık, birinci ve son dönemde yatay geçiş yapılamaz. Lisans derecesinde; hazırlık, birinci ve son sınıfta yatay geçiş yapılamaz, diğer yıllarda yapılabilir.

Hazırlık sınıfının zorunlu olduğu bölümlere yatay geçiş (İngilizce İşletme, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık), hazırlık sınıfı okutulmayan bir bölüm veya programdan ise Haliç Üniversitesi Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı’nın yapacağı dil muafiyet ve yeterlilik sınavından başarılı olması ya da Ulusal veya Uluslararası geçerliliği olan yabancı dil sınavlarından Üniversitenin belirlediği başarı düzeyinde bir puanı başvuru sırasında belgelendirilmesi gerekir.

Yukarıda belirtilen belgelerin eksik ya da yanlış olması halinde kesinlikle kayıt işlemi yapılmayacaktır. Sorularınız için ogrencihizmetleri@halic.edu.tr  adresine e-mail atabilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Reklam Engelleyici Tespit Edildi

Sitemizde sizi rahatsız edecek reklamlar gösterilmez. Tüm reklamlar Google politikalarına uygundur.

Lütfen AdBlock vb. reklam engelleyici eklentiler için sitemizi istisna olarak ekleyin veya devre dışı bırakın. Sonra sayfayı yenileyip sitemizde gezebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz

www.unikampus.net

 

Close