Girne Üniversitesi Eğitim Ücretleri

ÖSYM’nin yayımladığı Tercih Kılavuzunda Vakıf Üniversitelerinin ücretlerine de yer verildi. Kılavuzda yer alan metine göre Girne Üniversitesinin eğitim ücretleri şöyledir :

( Tercihlerinizi oluştururken üniversitenin web adresinden ücret bilgisini teyit ediniz. Tercih sırasına göre burslar veya farklı indirimler mevcut olabilir. )

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Girne Üniversitesi’nde tüm hizmetler (Pilotaj Uçuş Eğitim Ücreti hariç) Türk Lirasıdır. Burssuz programların yıllık eğitim ücreti; Pilotaj  Programı,    Uçak Mühendisliği Programı, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Hemşirelik programı ve Meslek Yüksekokulları hariç, 32,400 TL’dir. Pilotaj Programı yıllık eğitim ücreti 59,300 TL ve uçuş eğitim ücreti yıllık 12,000 € (Euro)’dur. Uçuş eğitimi ücreti burslu öğrenciler için kılavuz burs oranı kadar üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Geçerli mazereti olmadan teorik veya uçuş derslerinden tekrar talebi olması halinde burslu öğrenciler de talep ettikleri hizmetin ücretini ödemekle yükümlüdür. Uçak Mühendisliği Programı yıllık eğitim ücreti 41,300 TL’dir. Hukuk Fakültesi yıllık eğitim ücreti 33,000 TL’dir. Tıp Fakültesi yıllık eğitim ücreti 75,500 TL’dir. Diş Hekimliği Fakültesi yıllık eğitim ücreti 62,000 TL’dir. Hemşirelik Programı ve Meslek Yüksekokulu Programları yıllık eğitim ücreti 30,600 TL’dir. İngilizce Hazırlık Okulu burssuz eğitim ücreti; Uçak Mühendisliği Programı ve Pilotaj Programı hariç, program eğitim ücreti ile aynıdır. Uçak Mühendisliği Programı ve Pilotaj Programı İngilizce Hazırlık eğitim ücreti yıllık 41,300 TL’dir. Tüm öğrenciler tarafından ödenen kayıt ücreti 700 TL (bir defaya mahsus alınır) ve Sosyal Aktivite ücreti dönemlik ücreti 700 TL’dir. Üniversitemiz öğrencilerinin yararlanabileceği, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamındadır ve bu kapsamdaki öğrenciler katkı payı karşılığı hizmet alır. Daha ayrıntılı bilgiye “aday.kyrenia.edu.tr” adresinden ulaşılabilir. Yukarıda belirtilen eğitim ücretlerine %5 KDV eklenir. Eğitim ücretindeki olası artışlar, bir önceki yıla göre KKTC tüketici fiyat endeksindeki (KKTC- TÜFE) artış ile sınırlı tutulur. Pilotaj Programı eğitiminde yer alan zorunlu uçuş eğitimleri, Üniversitenin anlaşmalı olduğu, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı, ulusal ve uluslararası standartlar ve kurallar çerçevesinde eğitim veren, yetkili uçuş okulu tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler zorunlu uçuş eğitimleri için, Pilotaj Programı eğitimi lisans programında yıllık eğitim ücretine ek olarak uçuş eğitim ücreti öder. Uçuşlar üniversitenin anlaşmalı olduğu Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi veya Yakın Doğu Havacılık Okulunda lisans öğreniminin 4 üncü, 6 ncı ve 8 nci dönemlerinde yapılmaktadır. Denizcilik Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksekokulu ve Pilotaj Programındaki öğrenciler, İngilizce Hazırlık sınıfı dahil eğitimleri boyunca Öğrenci Üniforma Yönergesine uygun üniformayı giymek zorundadırlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu