Girişimcilik Hayallerinin Kapısını BİGG Anahtar ile Açın

BİGG-Anahtar, Gazi Teknopark ve Gazi TTO işbirliğinde TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı 1. Aşama hizmetlerinin yürütüldüğü girişimcilik programıdır.

 

Uzun yıllardır gerçekleştirilen yarışmalar,ödüller,mentörlükler ve eğitimlere BİGG Anahtar ile yenileri ekleniyor. 

 

BİGG Anahtara 15 Ocak 2018’e kadar Türkiye’nin her yerinden başvuru yapabilirsiniz. Ön değerlendirmeyi geçen fikirleri nitelikli iş planlarına dönüştürmek için eğitim ve mentörlükler verilecek.

 

 

 

Program sonunda TÜBİTAK BİGG panelinde başarılı olan girişimciler , Gazi Anahtar Kuluçka Merkezi’nde yer almak gibi birçok fırsata sahip olacak.

 

2017 yılında %79 Başarı Oranına ulaşılan BİGG Anahtarda TÜBİTAK’tan 3.900.000 TL fon aktarıldı.150.000 TL sermaye desteği verilmektedir.

 

Başvuru Şartları

 

  • Örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler,

 

  • Örgün öğrenim veren üniversitelerin yüksek lisans ve doktora öğrencileri,

 

  • Örgün öğrenim veren üniversitelerin lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden herhangi birini ön başvuru tarihinden en çok 10 yıl önce almış mezun kişiler başvuru yapabilecektir.

 

  • Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında sermaye desteği almamış olmak şartı aranmaktadır.

 

  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak şartı aranmaktadır.

 

 

Detaylı Bilgi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu